12.03.2011 15:30 CET
4 : 0
(3:0)

Na Záhorí sa oslavuje 1. miesto v tabuľke, Senica s Ružomberkom nemala problém

Po 21. kole Corgoň ligy sa mení líder tabuľky. Žilina stratila náskok, ktorý si teraz azda bude budovať Senica. Tí na jar dali v troch zápasoch už 12 gólov a žiadny neinkasovali. Zaslúžene vyhrali aj doma nad Ružomberkom.

Zápas začal v pokojnom tempe, ktorý rozvírili hostia nebezpečnými loptami pred bránu Boleka, ale po piatich minútach musel hasiť Hrdlička vážnejšiu situáciu. Pekný lob Lukšíka problémy nenarobil. V 9. minúte sa už menilo skóre, po priamom kope pekne zavesil Smetana - 1:0. V prvej štvrťhodine stihol natiahnuť brankára Kóňa. Snažil sa aj Ružomberok, ale platonické ohrozovanie brány v podobe Chovanca sa ujať nemohlo. Svižný futbal pokračoval a Smetana po kontre dal Divišovi, ale ten zoči-voči nezvýšil skóre. Domáci ovládali stred poľa výborne, snaha hostí sa uprieť nedala, ale Pillárov únik zastavila žrď. A tak trestala Senica, ktorá pridala po rohu druhý gól, opäť sa hlavou po trme-vrme presadil Smetana a bolo 2:0. O pár minút nevedel čo s loptou Kóňa a z diaľky parádne zvýšil už na 3:0. Práve Tomáš Kóňa bol postavou zápasu, okrem parádneho gólu lopty umne rozdával.

Druhý polčas sa začal ako ten prvý - v miernom tempe. Domáci chceli zápas v pohode dohrať, Ružomberok sa snažil výsledok skorigovať, prípadne nepokračovať v matnom výkone. Aktivita hostí sa však nepremietala do výraznejších príležitostí, zverenci trénera Grigu mali všetko pod kontrolou. Po hodine hry sa v nemasnom-neslanom tempe dostal do šance Diviš, ale proti Penksovi v jasnej pozícii neuspel. Domáci v pohode kontrolovali hru, Liptovčania sa nevedeli dostať zo zovretia. Stredoslováci hrozili len veľmi platonicky, bezduché centre sa ujať nemohli, Bolek bol tak zamestnávaný jedine po odkopoch kolegu Pensku. V 84. minúte preto zaútočili Grigovci, po zmätkoch dostal k lopte Poliaček a nacentroval Hošekovi na štvrtý gól. Ďalšia krásna hlavička podčiarkla 1. miesto v tabuľke a uzatvorila skóre na 4:0.

Autor: Ľubomír Hudačko