21. kolo
12.03.2011 15:30 CET
2 : 1
(1:1)

Tatran Prešov vyhral doma na jar aj druhýkrát a poskočil na 8. miesto. Hrdinom sa stal navrátielc Bernardo

V 21. kole Corgoň ligy sa v Prešove hralo o dôležité body, Banská Bystrica však na jar prehrala už tretíkrát a ešte nedala gól z hry. Naopak, Prešov ide v tabuľke vyššie po výsledku 2:1.

Prvé minúty priniesli opatrnú hru. Domáci bránu ostreľovali z veľkej vzdialenosti, neujala sa Papajova snaha. Práve kapitán domácich bola výrazná postava zápasu, rozdávanie dobrých lôpt napríklad Bernardo nezúžitkoval. V 16. minúte centroval Vyskočil a Krajník zakončil zaujímavo, ale tesne vedľa. Dobrú kombináciu prezentovali hostia po ďalšom rohovom kope a Turňov center takmer premenil na gól Jakubko. Na druhej strane hlavičkoval Čep po rohu nepríjemne, ale nie presne. Šance prichádzali najmä po dobrých kombináciách hostí, ale hlavne Čep sa staral o to, aby sa skóre v prospech hostí nemenilo. Aktivita Tatrana sa zvyšovala, ale chýbal pohyb útočníkov. Rozdávali sa karty a nepresnosti boli v kurze taktiež. V 30. minúte však Josl perfektne vysunul Bernarda a ten popod Boroša otvoril skóre - 1:0. Na druhej strane mohlo byť hneď vyrovnané, ale po dobrom centri sa vyznamenal Plánička a zneškodnil príležitosť Heseka. Po presnom pase sa v 34. minúte presadzoval Žúrek, ale Boroš skvele vyrazil na roh. Nebyť teču Farbákovej hlavičky, mohlo byť skóre vyššie. Po piatich mesiacoch inkasoval domáci tím aj doma, na center vyskočil Vyskočil a bolo 1:1, Tatran si dal vlastenca. Pre tím skvele pracoval Petráš a Papaj, ale najmä Žúrek bol vpredu tragický.

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa niesla v znamení aktivity koňarov, ale ako to býva zvykom, nič vážne sa z nej nevykľulo. Až do 55. minúty. Opäť tímový ťahúň Papaj nacentroval do šestnástky a Bernardo hlavou krásne a umiestnene dostal domácich do vedenia - 2:1. Banská Bystrica nepredvádzala v podstate nič, prehrávala zaslúžene. Uškovič po signále nabil Kupčíkovi, ale ten spoza šestnásky v ojedinelej možnosti vysoko prestrelil. V 65. minúte sa už-už do zakončenia dostal Žúrek, ale opät nezúžitkoval dobrú prácu Papaja. Bystrica sa dvadsať minút pred koncom prebúdzala, Tatran bol miestami vo vlastnej šestnástke kamarát so zmätkom. V 72. minúte sa v krkolomnej pozícii dostával do zakončenia Bernardo, ale neuspel. Striedajúci Macko vyslal do šance Papaja v 79. minúte, ale domáci kapitán nezakončil dôrazne. Fantastický zákrok predviedol Plánička desať minút pred koncom, po hlavičke Uškoviča. Ak chcel Hučko vystrašiť domáceho brankára v 83. minúte, mal tak urobiť z väčšou razanciou. V závere zápasu krížne strieľal ešte Krajník, ale skóre sa už nezmenilo, Prešov zaslúžene vyhral 2:1.

Autor: Ľubomír Hudačko