12.03.2011 17:30 CET
4 : 1
(0:1)

Trnava deklasovala Nitru 4:1

V sobotu o 17:30 sa začal duel v slovenskom Ríme, keď Trnava privítala Nitru. V derbyzápase jasne prevládali domáci, ktorí síce najskôr prehrávali po góle hosťujúceho Kolára, ale zverenci Dušana Radolského dokázali štyrmi gólmi otočiť nepriznivý stav a prekonať hráčov spod Zobora.

Spočiatku sa nehral pekný futbal, hralo sa prevažne v strede poľa a prevládali predovšetkým nepresnosti. No napriek tomu sa hralo častejšie na polovici Nitry. V 7. minúte dobrý pokus Bicáka nakoniec zblokoval Harbuľák. ďalšia šanca prišla len v 39. minúte, keď Tomaček dostal presnú prihrávku od Coimbru, ale jeho prízemná strela len tesne minula bránu Kopeckého. Onedlho udreli hostia z protiútoku, keď sa po chybe domácej obrany presadil Kolár - 0:1. Pripomíname, že tento strelecký a gólový pokus bol jediným v prvom polčase, ktorý smeroval na bránu.

Podstatne svižnejší futbal sa odohrával v druhom polčase. V 53. minúte kopal po faule na Koneho priamy kop Tomaček, ktorý následne vymietol ľavý horný kút brány Nitry - 1:1. Trnava pokračovala v skvelej hre a v 75. minúte už vyhrávali, keď po peknom centri Tomačeka využil svoju šancu Koro Kone - 2:1. O tri minúty neskôr znovu asistoval pri góle Tomaček, po ktorého nahrávke sa presadil obranca Kaprálik - 3:1. V 88. minúte spečatil konečný výsledok svojim druhým gólom Kone - 4:1 a položil Nitru definitívne na lopatky.

Autor: Filip Kubaliak