11.03.2011 17:30 CET
2 : 2
(1:0)

Migréna z gólovej mizérie Žiline skončila, ale z Dunajskej Stredy berie len bod

V piatkovej večernej predohrávke 21. kola Corgoň ligy sa na Žitnom ostrove z troch bodov neradoval nikto, napriek tomu, že každé mužstvo vyhrávalo. Duel sa napokon skončil zaslúženou remízou.

V dobrej atmosfére sa na Žitnom ostrove od úvodu mužstvá len oťukávali, aktívnejšia bola Žilina. Krížnou strelou sa v 8. minúte prezentoval Helísek, Dúbravka sa naťahoval propagačne. Po štvrťhodine sa dobre presadzoval Halimi, množili sa štandardné situácie. Po jednej z nich Matúš v páde zblízka prestrelil. Hralo sa väčšinou v strede poľa, ale v 23. minúte si po Obertovej prihrávke krásne loptu spracoval Tomčák a z prvej od žrde otvoril skóre - 1:0. Diváci boli svedkami nádherného futbalového momentu.

Ak to mali hostia ťažké pred zápasom, tak v po inkasovanom góle to muselo byť dvojnásobne náročné. Ďalšiu šancu mal Tomčák aj v 26. minúte, krížna strela trafila bočnú sieť. Na druhej strane sa o minútu presadzoval Majtán, taktiež krížna strela bránu netrafila. Dlhé minúty sa nedialo nič, Žilina hrala snáď horšie, ako proti Marseille a zbierala len karty. Na ihrisko prišiel Ceesay, ale Tomčák bol hráčom, ktorý mal šancu v 40. minúte, falšom loptu stočil mimo brány a to bol posledný výrazný moment prvého polčasu.

Živý druhý polčas sa prelieval z jednej strany na druhú, aktívny bol Tomčák, dobre unikal po pravej strane v 48. minúte, ale centrom nikoho nenašiel. DAC cez svoju dobre organizovanú obranu hostí nepúšťali do šancí, iba po priamom kope zahrozil Mráz, Novota sa naťahoval bravúrne a v 56. minúte sa tak stav nemenil. Hostia sa stále nevedeli dostať do jasnej šance, domácich navyše povzbudzovalo početne zaplnené hľadisko. Tí boli svedkami Ďuricovej šance, Dúbravka hasil nadvakrát. Z ničoho nič sa po hodine hry dostal k lopte Ceesay a zaujímavým lobom takmer vyrovnal. Následne v 65. minúte dobrý Štrbov pas spracoval Ceesay, skvele vysunul Lietavu a ten už proti Novotovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1.

Hostia ožili, postupne preberali taktovku a hrozili ďalšími nebezpečnými loptami. Aktívny bol najmä Lietava s Mrázom. Výsledkom toho bol laxný prístup ku Gergelovi, ten z pravej strany odcentroval a Majtán za prispenia domáceho hráča pridal v 74. minúte zblízka druhý gól - 1:2. DAC sa však nevzdávala a začala útočiť. Po peknej akcii sa po Helískovi dostal k lopte Tomčák a nádherne vyrovnal na 2:2. Na druhej strane hrozil ďalekonosnou strelou Gergel, ale aj domáci chceli vyhrať a v 85. minúte zahodil veľkú šancu Obert. Dúbravka ukázal, prečo ho sleduje taliansky Neapol. O minútu po Obertovom centri hlavičkoval tvrdo Matúš a Dúbravka držal Žilinu nad vodou ďalším skvelým zákrokom. Krásnu strelu chytal hosťujúci brankár aj v 89. minúte od Lenártha. Aj hostia hrozili jedovatými centrami, ale skóre sa už nemenilo. DAC si body so Žilinou rozdelil po remíze 2:2 a zajtra sa Senica môže dostať do čela tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko