Corgoň liga - souhrn 17. kola

19.11.2010, 19:59, aktualizováno 20.11.2010, 19:30
Žilina si mohla pojistit pohodlné vedení v soutěži, to se jí ale nepodařilo a boj o titul se opět zdramatizoval. Na hřišti nyní druhé Senice totiž prohrála 1:2. Trnava jenom remizovala s Košicemi, Banská Bystrica vyhrála v Nitře. Zlaté Moravce jasně zvítězily v Dubnici. Tři body má také Prešov.

Spartak Trnava - MFK Košice 0:0

20.11.2010 17:30

Góly: -

V Trnave sa skompletizovalo 17. kolo Corgoň ligy. Zverenci trénera Dušana Radolského mali tragickú koncovku, Košice kvalitnú obranu a tak duel gól nezaznamenal.

Začalo sa vo vysokom tempe, za zmienku stojí pekný prienik Procházku, no jeho center nenašiel adresáta. Jurčo v 5. minúte mohol nakloniť misky váh pre farby svojich, Raška vyrazil. Obrovskú šancu mal po sérii rohov hneď na to Kuzma, ale vystrelil slabo a stav sa nemenil. Na druhej strane vystrelil Bicák, aj Tofiloski bol zamestnaný. Presne strieľal Milinkovič, no priamy kop razantný nebol a Raška situáciu pohodlne vyriešil. V 14. minúte sa nepresadil Koné, aj keď šancu mal sľubnú. Trnava hrozila čoraz častejšie, Košice odolávali. Krásnu akciu predviedol v 22. minúte Čonka. Z ľavej strany odcentroval, Škutka zakončil a perfektný Raška vyrazil na roh a opäť podržal svoje mužstvo. V doterajšom priebehu ligy je určite jej najlepším brankárom. V 28. minúte z priameho kopu strieľal Kaščák, Tofiloski s námahou, ale predsa, gól nepustil. Po polhodine hry hlavičkoval z uhlu Dialló, nebolo to nebezpečné. Hlavičkoval aj Jurčo, pochodil podobne. Ešte sa skúšal presadiť Kaščák, ale mieril vedľa.

Trma-vrma začala v druhom polčase, a to pred bránou hostí. K strele sa napokon nedostal ani Koné, ani Bernáth. Z priameho kopu nepochodil ani Gross, bránu prekopol. V 55. minúte po peknej akcii sa niekoľko hráčov núkalo na strelu, napokon vystrelil Kaščák a nevyťažil zo svojej slabej strely nič. Ten istý hráč to mohol napraviť o minútku, ale tentokrát pálil tvrdo do nebies. Spartak bol aktívnejší, išiel za víťazstvom, ale Tofiloski bol pozorný aj pri Koného strele. Domáci si nerozumeli, prihrávky boli nepresné a Košice dobre bránili. Tí mali v 66. minúte obrovskú šancu, Škutka sa takmer radoval z gólu, Raška tentokrát zazmätkoval, ale stav sa nemenil. V 73. minúte sa nepresadil po centri ani P. Čarnota, lopta sa do brány neskrútila. Skúšal strieľať aj Milinkovič, Raška nemusel riešiť. Neskôr musel riešiť, ale Škutka ho v ďalšej veľkej šanci po centri z pravej strany neprekonal. Šesť minút pred koncom z ťažkej pozície a z uhla vypálil Machovec, Tofiloski len vyrazil pred seba, ale gól nedal ani Čorič. O platonickú strelu sa pokúsil v závere ešte Kaščák, ale viac sa nestalo a tak Trnava remizovala s Košicami 0:0.

MFK Dubnica - FC Zlaté Moravce 0:4

20.11.2010 15:30

Góly: 6. Karol Pavelka, 40. Juraj Tomášek, 62. Milan Pavlovič, 73. Karol Pavelka

V sobotu o 15:30 Dubnica privítala Zlatého Moravce. Nováčik Corgoň ligy dokázal na Považí prekvapiť, kde po skvelom výkone vyhral vysoko 4:0. Zverenci Petra Gergelyho sa tak dostali na dni tabuľky.

Domáci Považania chceli už od úvodu dostať pod tlak ViOn. Situácia však bola úplne iná, keď v 6. minúte po chybe brankára Bajzu poľahky otvoril skóre Pavelka - 0:1. Domácich táto "facka" výrazne oslabila, naopak hostia hrali postupne krajší futbal. V 26. a 35. minúte sa ukázala dvojica hostí Kuračka-Pavelka, ale gól ich spolupráca nepriniesla. V 39. minúte hostia zvýšili, keď Ižvolt stratil loptu, následne sa k nej dostal Kuračka a skvelou nahrávkou našiel Tomášeka, ktorý sa zbavil obrany domácich a umiestnenou strelou k ľavej tyči prekonal Bajzu - 0:2. Polčas sa už len dohrával a záver prvej časti nepriniesol nič zaujímavé.

Hostia v druhom polčase pokračovali v územnej prevahe. V 62. minúte hostia viedi už rozdielom triedy, keď Pavlovič z diaľky nádherne vystrelil a nedal šancu mladému brankárovi domácich Bajzovi - 0:3. Domáci sa snažili streliť čestný gól, ale Augustíni, Ľupták a Grabež postupne zlyhali. V 73. minúte sa však nemýlil hosťujúci Pavelka, keď využil chybu v rozohrávke a následne druhýkrát prekonal Bajzu - 0:4. Zápas sa už dohrával, no napriek snahe domácich znížiť už gól nepadol, keďže hostia si už vedenie nepustili. Zápasna Považí tak skončil prehrou 0:4 pre MFK.

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 1:0

Góly: 70. Avdija Vršajević

Metropola Šariša bola svedkom pekného futbalu medzi domácim Tatranom a hosťom z Dunajskej Stredy. Celý čas bol Peckov tím lepší, natiahol svoju sériu neporaziteľnosti už na šesť zápasov, opäť neinkasoval a zaknihoval tretiu výhru v rade. Zbabraná jeseň by tak ešte mohla skončiť radostne, zároveň sa koňarom podarilo splniť ultimátum od vedenia. Naopak, hostia prehrali po deviatich zápasoch.

Prešov bol od začiatku aktívnejším mužstvom, rýchle výpady po krajoch však neviedli k ohrozeniu brankára. Naopak, hneď prvá strela DAC bola nebezpečná, vo 4. minúte sa o to pokúšal hosťujúci Hílek. Futbal bol zaujímavý, hra sa striedala z jednej strany na druhú, v 9. minúte sa do vyloženej šance dostal Meszároš, úplne sám však nepochopiteľne pálil veľmi slabo a Kováč nemusel výrazne zasahovať. V 16. minúte si Papaj pýtal penaltu, rozhodca nevidel nič. Pohrozili aj DAC, Helíska musel vychytať Diviš a zvládol to výborne. Vzápätí strieľal aj Harsányi, našťastie pre Prešov bolo skóre stále bezgólové. Meszároš mohol otvoriť skóre aj v 25. minúte, dobre zachránil Obert.

V ďalšom priebehu hry sa tímy snažili o útočnú hru, ale hra uviazla na pozornej obrane a často sa lopta zasekla v strede ihriska, zahrali si aj brankári. V 37. minúte do vnútra vápna nebezpečne posielal loptu Helísek a takmer Diviša prekvapil, lenže ten svoje farby podržal. Do konca polčasu to bol už len boj, ktorý gól nezaevidoval.

Úvod druhého polčasu sa podobal priebehu tomu prvému; náznaky šancí na oboch stranách. Tá väčšia prišla v 49. minúte, Matúš sa pohral s obrancami a len tesne minul spojnicu domácej brány. Po ďalšom centri mal prácu hosťujúci Kováč, lopta mu vypadla a takmer dovolil zelenobielym otvoriť skóre. Po hodine hry dobre z priameho kopu strieľal Katona, no len do stredu brány, kde bol pripravený Kováč. Krásnu strelu v 64. minúte vyslal na Diviša Ďurica, domáci gólman skvele vyrazil. V 70. minúte pálil nad Halimi, predtým nebezpečne prenikal Vršajevič, obrana odvrátila. Ten si prienik následne nezopakoval, vymyslel niečo lepšie. Perfektný prenik a center predviedol tentokrát Pribula a tiesnený Vršajevič poslal svoj tím do vedenia - 1:0.

V 77. minúte pekne z priameho kopu strieľal Macko, Kováč vyrazil do bezpečia. O tri minúty spálil obrovskú šancu opäť Meszároš, bránu vo vyloženej šanci ani len netrafil. Halimi následne na druhej strane hlavičkoval po rohu len do bočnej siete. Bočná sieť bola v permanencii aj minútu pred koncom, keď kiks vyrobil Diviš a už by sa nestačil diviť, keby z toho bol gól. Po dobrej kontre mohli ešte zvýšiť Katona, či Meszároš, ale neuspeli a výsledok sa tak už nezmenil, Prešov zaslúžene vyhral 1:0.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 0:0

Góly: -

V sobotu o 15:30 Ružomberok na domácej pôde privítal Slovan Bratislava. Zápas sa skončil bezgólovou remízou, ale na ihrisku sa zjavne prejavil strelecký pôst oboch tímov.

Zápas nemal spočiatku pravý náboj, veď prvá akcia prišla až v 25. minúte. Vtedy však strela Grendela nenarobila komplikácie Penksovi. Vzápätí pohrozili opäť hostia: po Žofčákovom centri hlavičkoval Šebo tesne vedľa brány domácich. Onedlho vystrelil hosťujúci Králík, ale nepresne. V 36. minúte ďalší pokus Grendela v drese hostí skončil len v Penksovom náručí. V 40. minúte musel Penksa zasahovať pri strele Šeba. V závere ešte mierne pohrozili domáci, ale Chovanec a ani Kroupa však svoje príležitosti nevyužili. Slovan Bratislava bol síce v prvom polčase aktívnejší, ale gól sa mu nepodarilo streliť.

V druhom polčase mali domáci mierny tlak, ktorý však veľa netrval a po hodine hry už vládli na ihrisku hostia. V 62. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, keď Grendel prihral na Šeba, ktorý z voleja trafil hornú konštrukciu Penksovej brány. Neskôr hra upadla, chýbali hlavne pekné akcie. V 83. minúte mohli domáci otvoriť skóre, ale Kostelného hlavička zblízka a ani následný pokus Kroupu neznamenal pre domácich gól. V závere mal ešte veľkú šancu za hostí Šebo a vzápätí na druhej strane Kroupa, no skóre sa však nemenilo ani pri jednej zo situácií. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a na Liptove sa zápas skončil bezgólovou remízou.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 0:2

Góly: 11. Dalibor Pleva, 25. Jakub Brašeň

V sobotu o 15:30 Nitra na domácje pôde privítala Banskú Bystricu. V zápase domáci nepotvrdili svoje ambície, keď pod Zoborom prehrali na úkor Banskej Bystrice 0:2. Zverenci Štefana Zaťka tak opäť nezaváhali na súperových ihriskách.

V úvode mali viac z hry domáci. Už v 1. minúte nebezpečne strieľal domáci Košút, ale bez úspechu. O niekoľko sekúnd neskôr sa ocitol v šanci domáci Štetina po prihrávke Hodúra, ale hosťujúci brankár Boroš bol pozorný. V 7. minúte mal šancu domáci Glenda, ale jeho strela letela ponad Borošovu bránu. O minútu neskôr sa ten istý hráč Nitry ocitol v šanci, ale na Šimončičovu prihrávku nedočiahol. V 11. minúte však skórovali hostia, keď Brašeň šikovne našiel Plevu, ktorý sa nemýlil a s prehľadom otvoril skóre - 0:1. V 25. min Dukla opäť skórovala, keď sa Pečovský pekne uvoľnil, nahral Brašeňovi, ktorý poľahky zvýšil - 0:2. V 35. minúte domáci Ivan Hodúr zahrával rohový kop, ale hlavička Glendu mierila len do brvna. Na opačnej strane onedlho vypálil spoza šestnástky hosťujúci Brašeň, jeho pokus však nemieril na bránu. Hlavný arbiter Kráľovič ukázal v 43. minúte červenú kartu hosťujúcemu Hučkovi za nedovolený zákrok na Kaspřáka. Polčas sa už len dohrával a tak sa skóre už nemenilo.

V durhom polčase to bol vyrovnaný súboj, vynikali spočiatku aj domáci ale aj hostia. V 49. minúte domáci Hodúr vysunul Kotoru, ktorý tesne spoza šestnástky vystrelil, ale jeho pokus Boroš chytil. Hosťujúci Brašeň mohol skórovať v 63. minúte, ale po Turňovej prihrávke jeho pokus zneškodnil Hroššo. V 75. minúte sa do šance dostal striedajúci Gajdoš v drese Dukly, ale Hroššo bol vtedy pozorný. O štyri minúty neskôr sa odrazená lopta dostala k domácemu Harbuľákovi, ale jeho prudká strela Boroša neohrozila. Dve minúty pred koncom našiel Savič krížnou prihrávkou Gajdoša, ale jeho lob skončil len na hornej sieti. Dukla si však do konca zápasu vedenie nepustila z rúk a na pôde Nitry vyhrala 2:0.

FK Senica - MŠK Žilina 2:1

19.11.2010 18:00

Góly: 65. Jaroslav Diviš, 80. Ondřej Smetana - 54. Tomáš Oravec

V piatok sa hral v Senici atraktívny duel prvého s tretím. Žilina síce otvorila skóre, ale generálka pred zápasom s FC Chelsea im napokon nevyšla a po prvýkrát v sezóne prehrala.

Po platonickom zahrození Ježovým priamym kopom sa do akcie rútil domáci Smetana a Dúbravku kvalitne zamestnal. V zápätí dobre vystrelil Lukšík, ale skóre neotvoril. Úvod sa rozbehol slušne, väčšinou sa však hralo v strede poľa a ani jedno mužstvo nechcelo hneď na úvod spraviť hlúpu chybu. V ďalšej šanci sa ocitol Piroška, jeho tečovaná strela len tesne minula žrď a Pillár pred Dúbravkom neuspel.

Na druhej strane strieľal Angelovič, ale minul bránu Senice. Žilinčania boli aktívnejším mužstvom, Bello potiahol akciu po pravom krídle a hľadal Oravca, no ten minul bránu. V 30. minúte spoza šestnástky trieľal Guldan a Bolek mal šťastie, že to nespadlo do brány. Kóňa strieľal podobne ako Guldan, ale on bol ešte menej úspešný. V ďalšom priebehu hry sa už len rozdali karty a zívajúci dviáci si mohli na pätnásť minút odpočinúť.

Druhý polčas začal aktivitou Senice, po sérii rohových kopov najnebezpečnejšie strieľal Križko. Dúbravka sa musel naťahovať po Kóňovej strele v 53. minúte. O dve minúty prišla nenápadná akcia Žiliny, ktorá skončila gólom Oravca, keď sa po centri dokázal presadiť hlavou do dolného rohu - 0:1. Senica sa nevedela dostať do hry, Žiline stačilo hrať aj na pol plynu.

Nebezpečné boli tak hlavne centre Žiliny, po jednej z nich sa v 65. minútach á la Van Basten skúšal presadiť Majtán. Domáci tím však nezaháľal a okamžite zobral loptu do svojej moci, po centri do šestnástky si opäť slabý okamih vybral Dúbravka, nerozumel si s obrancom a využil toho Diviš, ktorý vyrovnal na 1:1. V 72. minúte to mohlo byť pre domácich ešte krajšie. Po ďalšom centri hlavičkoval tentokrát Ďurica a Dúbravka sa iba pozeral, ako lopta letí tesne vedľa. Ďurica si to o chvíľu vynahradil; po jeho priamom kope v 80. minúte, sa presadil Smetana a upravil na 2:1. V závere už Žilina nič nevymyslela a domácim tak prenechala všetky tri body.