19.11.2010 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

FK Senica - MŠK Žilina 2:1

V piatok sa hral v Senici atraktívny duel prvého s tretím. Žilina síce otvorila skóre, ale generálka pred zápasom s FC Chelsea im napokon nevyšla a po prvýkrát v sezóne prehrala.

Po platonickom zahrození Ježovým priamym kopom sa do akcie rútil domáci Smetana a Dúbravku kvalitne zamestnal. V zápätí dobre vystrelil Lukšík, ale skóre neotvoril. Úvod sa rozbehol slušne, väčšinou sa však hralo v strede poľa a ani jedno mužstvo nechcelo hneď na úvod spraviť hlúpu chybu. V ďalšej šanci sa ocitol Piroška, jeho tečovaná strela len tesne minula žrď a Pillár pred Dúbravkom neuspel.

Na druhej strane strieľal Angelovič, ale minul bránu Senice. Žilinčania boli aktívnejším mužstvom, Bello potiahol akciu po pravom krídle a hľadal Oravca, no ten minul bránu. V 30. minúte spoza šestnástky trieľal Guldan a Bolek mal šťastie, že to nespadlo do brány. Kóňa strieľal podobne ako Guldan, ale on bol ešte menej úspešný. V ďalšom priebehu hry sa už len rozdali karty a zívajúci dviáci si mohli na pätnásť minút odpočinúť.

Druhý polčas začal aktivitou Senice, po sérii rohových kopov najnebezpečnejšie strieľal Križko. Dúbravka sa musel naťahovať po Kóňovej strele v 53. minúte. O dve minúty prišla nenápadná akcia Žiliny, ktorá skončila gólom Oravca, keď sa po centri dokázal presadiť hlavou do dolného rohu - 0:1. Senica sa nevedela dostať do hry, Žiline stačilo hrať aj na pol plynu.

Nebezpečné boli tak hlavne centre Žiliny, po jednej z nich sa v 65. minútach á la Van Basten skúšal presadiť Majtán. Domáci tím však nezaháľal a okamžite zobral loptu do svojej moci, po centri do šestnástky si opäť slabý okamih vybral Dúbravka, nerozumel si s obrancom a využil toho Diviš, ktorý vyrovnal na 1:1. V 72. minúte to mohlo byť pre domácich ešte krajšie. Po ďalšom centri hlavičkoval tentokrát Ďurica a Dúbravka sa iba pozeral, ako lopta letí tesne vedľa. Ďurica si to o chvíľu vynahradil; po jeho priamom kope v 80. minúte, sa presadil Smetana a upravil na 2:1. V závere už Žilina nič nevymyslela a domácim tak prenechala všetky tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko