20.11.2010 15:30 CET
0 : 4
(0:2)

Dubnica doma podľahla Zlatým Moravciam vysoko 0:4

V sobotu o 15:30 Dubnica privítala Zlatého Moravce. Nováčik Corgoň ligy dokázal na Považí prekvapiť, kde po skvelom výkone vyhral vysoko 4:0. Zverenci Petra Gergelyho sa tak dostali na dni tabuľky.

Domáci Považania chceli už od úvodu dostať pod tlak ViOn. Situácia však bola úplne iná, keď v 6. minúte po chybe brankára Bajzu poľahky otvoril skóre Pavelka - 0:1. Domácich táto "facka" výrazne oslabila, naopak hostia hrali postupne krajší futbal. V 26. a 35. minúte sa ukázala dvojica hostí Kuračka-Pavelka, ale gól ich spolupráca nepriniesla. V 39. minúte hostia zvýšili, keď Ižvolt stratil loptu, následne sa k nej dostal Kuračka a skvelou nahrávkou našiel Tomášeka, ktorý sa zbavil obrany domácich a umiestnenou strelou k ľavej tyči prekonal Bajzu - 0:2. Polčas sa už len dohrával a záver prvej časti nepriniesol nič zaujímavé.

Hostia v druhom polčase pokračovali v územnej prevahe. V 62. minúte hostia viedi už rozdielom triedy, keď Pavlovič z diaľky nádherne vystrelil a nedal šancu mladému brankárovi domácich Bajzovi - 0:3. Domáci sa snažili streliť čestný gól, ale Augustíni, Ľupták a Grabež postupne zlyhali. V 73. minúte sa však nemýlil hosťujúci Pavelka, keď využil chybu v rozohrávke a následne druhýkrát prekonal Bajzu - 0:4. Zápas sa už dohrával, no napriek snahe domácich znížiť už gól nepadol, keďže hostia si už vedenie nepustili. Zápasna Považí tak skončil prehrou 0:4 pre MFK.

Autor: Filip Kubaliak