20.11.2010 15:30 CET
0 : 2
(0:2)

Banská Bystrica pod Zoborom prekvapila, proti Nitre vyhrala 2:0

V sobotu o 15:30 Nitra na domácje pôde privítala Banskú Bystricu. V zápase domáci nepotvrdili svoje ambície, keď pod Zoborom prehrali na úkor Banskej Bystrice 0:2. Zverenci Štefana Zaťka tak opäť nezaváhali na súperových ihriskách.

V úvode mali viac z hry domáci. Už v 1. minúte nebezpečne strieľal domáci Košút, ale bez úspechu. O niekoľko sekúnd neskôr sa ocitol v šanci domáci Štetina po prihrávke Hodúra, ale hosťujúci brankár Boroš bol pozorný. V 7. minúte mal šancu domáci Glenda, ale jeho strela letela ponad Borošovu bránu. O minútu neskôr sa ten istý hráč Nitry ocitol v šanci, ale na Šimončičovu prihrávku nedočiahol. V 11. minúte však skórovali hostia, keď Brašeň šikovne našiel Plevu, ktorý sa nemýlil a s prehľadom otvoril skóre - 0:1. V 25. min Dukla opäť skórovala, keď sa Pečovský pekne uvoľnil, nahral Brašeňovi, ktorý poľahky zvýšil - 0:2. V 35. minúte domáci Ivan Hodúr zahrával rohový kop, ale hlavička Glendu mierila len do brvna. Na opačnej strane onedlho vypálil spoza šestnástky hosťujúci Brašeň, jeho pokus však nemieril na bránu. Hlavný arbiter Kráľovič ukázal v 43. minúte červenú kartu hosťujúcemu Hučkovi za nedovolený zákrok na Kaspřáka. Polčas sa už len dohrával a tak sa skóre už nemenilo.

V durhom polčase to bol vyrovnaný súboj, vynikali spočiatku aj domáci ale aj hostia. V 49. minúte domáci Hodúr vysunul Kotoru, ktorý tesne spoza šestnástky vystrelil, ale jeho pokus Boroš chytil. Hosťujúci Brašeň mohol skórovať v 63. minúte, ale po Turňovej prihrávke jeho pokus zneškodnil Hroššo. V 75. minúte sa do šance dostal striedajúci Gajdoš v drese Dukly, ale Hroššo bol vtedy pozorný. O štyri minúty neskôr sa odrazená lopta dostala k domácemu Harbuľákovi, ale jeho prudká strela Boroša neohrozila. Dve minúty pred koncom našiel Savič krížnou prihrávkou Gajdoša, ale jeho lob skončil len na hornej sieti. Dukla si však do konca zápasu vedenie nepustila z rúk a na pôde Nitry vyhrala 2:0.

Autor: Filip Kubaliak