Chybělo opravdu málo a Freiburg si letos mohl užívat atmosféry ve slovutné Lize mistrů. Nakonec však tuhý boj o první čtyřku nezvládl, a musel tak vzít zavděk chudší Evropskou ligu. Tak jako tak se jednalo pro klub z Bádenska-Württemberska o úspěšný ročník, na který rozhodně nebude snadné navázat. Na startu Bundesligy vyzve Augsburg.
Všemi stranami opěvovaný kouč Christian Streich, jenž u Breisgau-Brasilianer působí jakožto hlavní šéf lavičky nepřetržitě od roku 2011, bude muset najít především správný recept na vybalancování sil mezi evropskou a domácí scénou. Tentokráte se jeho družina totiž potřebuje vypořádat s daleko náročnějším programem, než na jaký byla z většiny zvyklá. "A hlavně je důležité držet při sobě, ujistit se, že všichni spolupracujeme," uvedl hostující lodivod. "Za pár týdnů nás čeká každý čtvrtek a neděli zápas. Jsem tak rád, že mám v kádru tolik hráčů," mínil.
Pro Augsburg by mělo být klíčové zase se udržet na nejvyšším fotbalovém patře. Na druhou stranu by se už také velmi rád oprostil od neustálých nervózních tahanic na úkor sestupového pásma, jež se mu nakonec v minulé sezóně, ostatně podobně jako v těch předchozích, vyhnulo. Nový trenér Enrico Maaßen, teprve osmatřicetiletý rodák ze severního Německa, jenž dorazil do Bavorska jakožto náhrada za Markuse Weinzierla a jenž naposledy působil u dortmundské rezervy, tak bude mít za úkol spíše držet výsledky na takové úrovni, aby stačily aspoň na střed tabulky. "Jsme zdravě natěšení. Doufáme, že bude plný stadion," uvedl před svou premiérou v 1. Bundeslize. "Musíme mít dobrý plán. Freiburg má totiž sehraný mančaft," říkal.
FC Augsburg - SC Freiburg | ||
![]() | 0 : 4 (0:0) | ![]() |