03.03.2013 15:30 CET
0 : 1
(0:1)

TSG Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:1

V zápase se statečně bojujícím Hoffenheim si došel favorit z Mnichova k povinné výhře a třem bodům, jimiž si udržel svůj sedmnáctibodový náskok před nejbližším pronásledovatelem. Kdo však čekal bohatou kanonádu, musel být po konečném výsledku 0:1 mírně zklamán. Zejména v úvodu utkání totiž překvapili borci TSG málo čekanou aktivitou. Ve druhé půli rozezvučel Schweinsteiger hned dvakrát brankovou konstrukci a tak i proto viděla Rhein-Neckar-Aréna jen jednu branku.

Hoffenheim na svého hosta vyrukoval s brzkým napadáním a zdvojováním ve centrální části hřiště. S tímto přístupem profesionálové FCB zřejmě tolik nepočítali a bylo patrné, že jsou více než překvapeni. Na první šanci utkání si museli diváci počkat dobrých čtrnáct minut a byli to právě domácí, kdo se o ni postaral. Po standardní situaci trefil Williams pouze boční síť. Krátce nato se Kurzovým svěřencům nabídla ještě lepší šance, když de Camargo prováhal vhodný moment k zakončení.

Vzápětí dal o sobě znovu vědět Williams, když jeho dalekonosné střele chyběl jen kousek. To už bylo pro hosty dostatečným impulzem ke zvýšení aktivity, avšak skutečný tlak si něm. rekordman vypracoval až v závěru prvního dějství. A právě tehdy padla jediná branka utkání, pod kterou se podepsal chybující de Camargo. Právě jeho rozehrávku totiž pohotově zachytil Boateng a vzdušným balonem našel Ribéryho. Francouz v pokutovém území s přehledem hlavou prodloužil balon na Gómeze, jenž levačkou překonal svého jmenovce v hoffenheimské bráně.

Po změně stran posílil domácí trenér ofenzívu TSG Robertem Firminem, což se v tomto ohledu ukázalo jako správný tah. Právě tento Brazilec měl brzy na dosah vyrovnávací gól - to by však musel lépe zamířit při hlavičkovém pokusu po rohovém kopu. O pár chvil později se tentýž hráč pokoušel o dalekonosnou jedovku, jež však skončila na jeho krajanovi Dantem. Následně měl opět vše v režii mnichovský obr, jenž až házenkářským způsobem kombinoval před soupeřovým vápnem. Tam však nejednou chyběla finální přihrávka.

Favorit tak hrozil zejména skrze zahrávání standardních situací, při nichž hned dvakrát ztroskotal "Basti" Schweinsteiger na tyči. Domácí se v závěrečných minutách na případný tlak nezmohli, jelikož je jejich silný soupeř k ničemu nehodlal pustit. Byl to naopak na druhé straně Mandžukič, kdo mohl hlavou zvýšit na dvougólový rozdíl ve skóre. A protože na pozorném brankáři Gomesovi ztroskotal Ribéry s Alabou, zůstalo u hubeného výsledku. Heynckesovo mužstvo je tak již 583 minut bez inkasované branky, což je další bundesligový rekord.

Autor: Jan Mátl / kicker.de