22.08.2009 15:30 CET
2 : 1
(2:0)

1. FSV Mainz 05 - Bayern Mnichov 2:1

Bayern přestal sbírat body za remízy a velkoryse vechny nechal v Mainzu, kde prohrál 2:1, přičemž gól si domácí taky obstarali sami. Van Gaal tak mnichovský tým po neúplném 3. kole dovedl na 12. příčku se dvěma body a pasivním skóre. Naopak Mainz obrátil všechny předpoklady naruby a připsal si další body na úkor věhlasného hosta.

Mainz začal překvapivě aktivně, čímž předznamenal celý průběh zápasu. Schweinsteiger nastoupivší jako podhrot hrál často stažený až za Tymoschukem a hosté bránili. První šance domácíh přišla v 8. minutě, Hoogland však se svým pokusem prozatím neuspěl. Domácí jedenáctka byla neustále v pohybu a obtěžovala hostující rozehrávku, hráči Bayernu hráli naopak pasivně, místy až líně. To se jim nakonec zákonitě vymstilo, v 25. minutě po Schürrleově souhře prostřelil Rensinga Ivanschitz.

Van Gaal na obdržený gól okamžitě reagoval, mdlého Altintopa ve 33. minutě vystřídal Thomas Müller. Ještě tu samou minutu se ve veké šanci ocitl domácí Bancé, reprezentant Burkiny Faso ji však neproměnil. Málo platné, hra Bayernu se neměnila a neměnila a Mainz trestal - v 37. minutě si na Hellerův centr naskočil Bancé a v leteckém souboji s van Buytenem trefil dolní roh Rensingovy branky - 2:0 pro domácí. Další gól a další střídání, Pranjiće nahradil Olić.

Ve 40. minutě konečně zahrozili i hosté, Goméz se však neprosadil. O tři minuty později hrozil ještě Olić, tomu se ale nevedlo o nic lépe a poločas tak skončil za stavu 2:0.

Hosté si o přestávce zřejmě mnohé vyslechli a druhý poločas začali aktivně a v širším kontextu i efektivně. Müller centroval a domácí Noveski nezaváhal - 2:1. Hosté navázali a vytvořili si silný tlak. V 56. minutě střílel Heinzi Müllerovi do náriče Schweinsteiger. O 6 minut později znovu zaváhal Noveski, Olić ale šancí pohrdl.

Mainz reagoval šancí Hooglanda v 68. minutě, za dvě minuty se ke slovu dostal na druhé straně čerstvě vystřídavší Sosa, avšak neuspěl. Na řadu tak přišel závěrečný tlak, kdo stál Bayernu v cestě za gólem především byl Heinz Müller v brance domácích. Hosté si i přes drtivý tlak vytvořili šance všehovšudy dvě - Goméz ani Olić ale vyrovnat nedokázali a Bayern tak odjíždí pokořen.

Autor: Jiří Krejčí