09.02.201509:20

Renard se zapsal do historie APN

Pobřeží slonoviny včera zvládlo penaltový rozstřel a slaví triumf na Africkém poháru národů. Jeho francouzský trenér Hervé Renard se tím zapsal do historie kontinentálních šampionátů, když se stal prvním koučem, jenž turnaj vyhrál se dvěma různými mužstvy. V roce 2012 se mu to podařilo s podceňovanou Zambií.

ČTK
09.02.201508:48

Christian Atsu získal dvojí ocenění

Hned dvou náplastí na zklamání z prohraného finále se dočkal Christian Atsu. Ghanský útočník byl zvolen nejlepším hráčem uplynulého Afrického poháru národů, jeho branka ze čtvrtfinálového utkání s Guineou byla navíc vyhlášena za nejhezčí trefu turnaje.

transfermarkt.de
08.02.201523:01

Africkým šampionem je Pobřeží slonoviny

Výsledek dnešního finále Afrického poháru národů: Pobřeží slonoviny - Ghana 0:0 i po prodloužení, 9:8 na penalty.

07.02.201522:17

Gyan trénoval individuálně

Jenom individuálně dnes trénoval Asamoah Gyan. Ghanský útočník stále není fit po zranění v oblasti břicha a zůstává tak nejistý jeho start ve finále afrického šampionátu proti Pobřeží slonoviny.

lequipe.fr
07.02.201519:09

DR Kongo třetí na Africkém poháru národů

Výsledek utkání o 3. místo na Africkém poháru národů: DR Kongo - Rovníková Guinea 1:0 po penaltách.

05.02.201522:23

Ghana postoupila do finále APN

Výsledek semifinále Afrického poháru národů: Ghana - Rovníková Guinea 3:0 (42. z penalty J. Ayew, 45+1. Wakaso, 75. A. Ayew).

05.02.201522:00

Fanoušci přerušili semifinále APN

Semifinále Afrického poháru národů mezi Ghanou a Rovníkovou Guineou bylo pár minut před koncem přerušené. Důvodem jsou nepokoje mezi fanoušky, kteří na hrací plochu hází lahve. Nad hřištěm se dokonce prohání i vrtulník policejních složek.

05.02.201512:41

Tunisko se neomluvilo a čeká ho trest

Tunisko by mohlo být vyloučeno z afrického šampionátu pro rok 2017. Ve čtvrtfinále letošního turnaje vypadlo po prodloužení s Rovníkovou Guineou poté, co ve třetí minutě nastavení přišlo vinou vymyšlené penalty o výhru 1:0. Rozhodčí Rajindraparsad Seechurn dostal od Africké fotbalové konfederace stop na půl roku a Tunisko se do dnešního dne mělo omluvit za nařčení svazu z podvádění, omluva ovšem nedorazila.

bbc.co.uk
04.02.201521:52

Africký pohár národů - výsledek

Výsledek prvního semifinále afrického šampionátu: DR Kongo - Pobřeží slonoviny 1:3 (24. Mbokani z penalty - 20. Yaya Touré, 41. Gervinho, 68. Kanon).

04.02.201510:03

Africký rozhodčí dostal půlroční distanc

Po kontroverzním výkonu na mistrovství Afriky dostal rozhodčí z Mauricia půlroční zákaz činnosti. V sobotním čtvrtfinále pomohl spornou penaltou domácímu týmu Rovníkové Guinei k vítězství nad Tuniskem 2:1 po prodloužení, což vzbudilo velký rozruch. Na protest odstoupil z funkce v africké konfederaci CAF šéf tuniského fotbalu a samotná konfederace se nyní výkonem sudího Rajindraparsada Seechurna zabývala. Vyškrtla ho také z mezinárodní listiny rozhodčích. Tuniští hráči, kteří se ho po vyřazení pokusili napadnout, dostali jako celý tým pokutu 50.000 dolarů.

ČTK
03.02.201517:51

Gyanův start v semifinále je nejistý

Ghana se v semifinále afrického šampionátu střetne s Rovníkovou Guineou a není jisté, zda jí bude k dispozici Asamoah Gyan. Tento útočník má problémy v oblasti břicha a vedení reprezentace čeká na výsledky vyšetření, po němž bude určen další postup.

lequipe.fr
03.02.201513:58

Tioté začal s lehkým tréninkem

Cheik Tioté zmeškal zápasy s Kamerunem a Alžírskem kvůli zranění kotníku, záložník Newcastlu už ale začal s lehkým tréninkem a je v kádru Pobřeží slonoviny na zítřejší semifinále proti DR Kongo.

fifa.com
02.02.201516:20

Guinea hledá nového trenéra

Guinea bude mít po pěti letech nového trenéra, po vyřazení z afrického šampionátu ve funkci skončil Michel Dussuyer.

lequipe.fr
02.02.201516:03

Bougherra končí s reprezentací

Madjid Bougherra za sebou má poslední zápas na národní tým Alžírska, 32letý obránce po včerejší porážce 1:3 od Pobřeží slonoviny ukončil reprezentační kariéru.

sports.yahoo.com
02.02.201508:40

Šéf tuniského fotbalu na protest odstoupil

Prezident Tuniské fotbalové federace Vádí Džarj odstoupil na protest proti kontroverznímu vyřazení národního týmu z afrického šampionátu ze své funkce v africké konfederaci CAF. Vedení svazu důvod Džarjovy rezignace neuvedlo, nicméně předpokládá se, že má souvislost se sobotní porážkou Tuniska ve čtvrtfinále kontinentálního šampionátu s Rovníkovou Guineou. Tunisané v utkání vedli 1:0, ale v nastavení pořádající tým turnaje ze sporně nařízené penalty vyrovnal a v prodlužení dokonal obrat.

ČTK
01.02.201522:23

Africký pohár národů - výsledky

Výsledky dnešních čtvrtfinálových zápasů afrického šampionátu: Ghana - Guinea 3:0 (4. a 61. Atsu, 44. Appiah), Pobřeží slonoviny - Alžírsko 3:1 (26. a 68. Bony, 90+4. Gervinho - 51. Soudani).

31.01.201523:09

Výsledky dnešních čtvrtfinále afrického šampionátu: Kongo - DR Kongo 2:4 (55. Dore, 62. Bifouma - 65. a 90. Mbokani, 75. Bokila, 81. Kimwaki), Tunisko - Rovníková Guinea 1:1, 1:2 po prodloužení (70. Akaïchi - 90. z penalty a 102. Balboa).

29.01.201516:27

Guinea do čtvrtfinále afrického šampionátu

Guinea postoupila do čtvrtfinále Afrického poháru národů, v němž změří síly s Ghanou. Guinea ve skupině D třikrát remizovala 1:1 podobně jako Mali, o osudu obou týmů tak musel rozhodnout dnešní odpolední los.

bbc.co.uk
28.01.201521:00

O čtvrtfinalistovi APN rozhodne los

Pobřeží slonoviny vyhrálo 1:0 nad Kamerunem a postupuje do čtvrtfinále afrického šampionátu, o tom, kdo ho doprovodí, se ovšem rozhodne až zítra. Ve druhém dnešním zápase skupiny D remizovala Guinea 1:1 s Mali, tyto týmy hrály 1:1 na turnaji už potřetí a dělí se o druhé postupové místo. Šťastnějšího a postupujícího určí zítřejší los.

28.01.201520:57

Výsledky dnešních zápasů Afrického poháru národů: Guinea - Mali 1:1 (15. Constant z penalty - 47. Maiga), Kamerun - Pobřeží slonoviny 0:1 (35. Gradel).