21.01.2008 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Nigérie na Slony nestačila

Ten, kdo očekával v dnešním zápase plno gólových šancí a branek, musel být především v prvním poločase značně zklamán. Dva týmy s největšími ofenzivními hvězdami toho totiž v útoku moc nepředvedly. Jediný gól utkání vstřelilo Pobřeží slonoviny, a proto nakonec zaslouženě vyhrálo 1:0.

První skutečnou gólovou příležitost diváci viděli v 16 minutě, kdy se do míče zhruba ze třiceti metrů opřel Taiwo a nastřelil břevno. Před i po tomto okamžikem však předváděná hra africký fotbal moc nepředstavovala. O míč se bojovalo především ve středu hřiště a většina střel mezi tři tyče vůbec neletěla. Úspěšná nebyla ve druhé minutě ani dělovka Kanua nebo Drogbův pokus do středu brány. Ve 40. minutě si Ayegbeni Yakubu zasekl míč před Ebouém a pak nebezpečně, leč nepřesně vystřelil.

Začátek druhého poločasu byl velmi opatrný, po vstřeleném gólu "Slonů" se už ovšem fanoušci tolik nenudili. Vysoko nad nejprve mířil Dindane, v 58. minutě se zaskvěl obránce Kolo Touré. Míč proletěl přes celý chuml hráčů a dostal se až ke stoperu Arsenalu, jenomže při jeho střele na čáře zaúřadoval skvělý Ejide.

Hodně důležitý moment celého zápasu přišel v 66. minutě. Salomon Kalou s lehkostí prošel přes několik obránců a bez problémů prostřelil ležícího Ejideho. Nechybělo moc a zanedlouho mohl vedení pojistit Kader Keita. Ten se probíjel do slibné šance, ale v tísni a záklonu zakončoval nad.

Nigérie se snažila vyrovnat, ovšem většinou se na víc než nakopávané míče především na Yakubua nezmohla, a proto málem opět udeřili "Sloni". Drogba se blýskl parádou, ta však gólem neskončila. V poslední minutě utkání se v gólové příležitosti z ničeho nic objevil Yaya Touré, ke kterému se po řadě nepovedených střel odrazil míč, jenže i přesto, že měl dost času k zakončení, z hranice pokutového území bránu minul.

Autor: Tomáš Honajzer

Komentáře (49)

to bude bitva ..remiza jak vysitááá

Tak tohle je opravdová bomba pro diváky a to hned v základní skupině. Dva favorité na zisk zlatých medailých proti sobě hned v prvním kole skupiny! Už proto lze očekávat taktičtější fotbal než bývá u afrických týmů obvyklé, neboť kdo v tomto utkání ztratí body v dalších kolech narazí na ambiciózní Mali, které by si mělo v prvím kole poradit s Beninem a bude cítít šanci na úspěch. Remíza 1:1 neuškodí ani jednomu z těchto týmu v plánech postoupit ze skupiny i když Sloni mají asi přeci jen o trochu kvalitnější a zkušenější tým a především obranu.

Tak sloni majíí mega našlapanou sestavu

no tak utok nigerie taky neni špatnej

tak to je hodně nabitej zápas ani jsem nevěděl že tam jede tolik kvalitních fotbalistů

je to předčasný finále

To nevím. Ghana a Kamerun maji podobně silné týmy.

dadoprso

ještě je tam muj černej kůn Egypt.

Jo je škoda, že média u nás celý tenhle turnaj dost přehlížejí. Tenhle turnaj má nejen svou historii, ale je zajímavý především tím, že na výhru si vždy brousí zuby hodně mužstev.

alias

To je normální. U nás novináři znají akorát Arsenal a Chelsea, ale že se hraje fotbal taky v Africe nebo Jižní Americe to pořádně neví.... Ještě že ty zápasy pravidelně přenáší Eurosport.

jasný, hele APN má delší historii jak Euro . . .

Tak, tak, pravdu díš.

Pharrell

2:2

slonovina vyhrá -brankár-nepoznám,

-obrana-eboue-toure-meite-boka-výtečná obranna štvorica,

-záloha-viac menej defenzívny hráči -keita-yaya-zokora-z toho vyplíva že môžu dovolit hrat z 3 útočníkmi

-útok-kalou-drogba-sanogo

Síly zkraje turnaje změří dva velcí favorité turnaje. Oba mají zcela vyrovnané kádry, výsledek může být jakýkoliv. Trochu bych jen mírně favorizoval Pobřeží Slonoviny. Zdá se mi, že si Sloni přivezli z evrorpských soutěží hráče, kteří momentálně oplývají o chlup lepší formou než jejich konkurenti z Nigérie. Zkusím tip 2:2.

-Kopy-

Přeju Slonům, aly myslím, že vyhraje Nigérie - 2:1.

1:1 nebo 1:0 pro SLONY

M11

neprohra Pobrezi slonoviny

Drogba nejhorší hráč na hřišti,nebojoval jen se na hřišti ploužil.

Zápajsem sice neviděl, ale myslím že Drogbův čas ještě přijde. On teď nějakou dobu nehrál kvůli zranění, ale až se rozehraje tak slonům ještě dost pomůže. Ale na Kamerun to stačit nebude.

Ale oproti panu komentátorovi na Eurosportu to byl úplnej lehkonohej tanečník.

No mě hlavně dostal tím, jak Taiwa označil zkušeným obráncem, a to mu je 22let

pokud si autorem článku tak nech komentátora komentátorem a oprav si kravinu v článku...ono v přímém přenosu sem tam i on udělá chybu ale ty si to můžeš padesátkrát přečíst....a nehodnoť kolegy ono se to obrátí proti tobě většinou

-Kopy-

Proč ? Je to borec, mam ho rád.

byl teda hodně roztančenej, zapl jsem a čumím jak puk. hodně uvolněný fotbal, se to hezky přelévalo z útoku do útoku. nejhorší hráč Drogba , nejlepší Kalou.

a vůbec rozhodla obrana, kterou měli Sloni daleko pevnější, ta nigerijská byla průchod

Předpoklady se potvrdili, Sloni zvítězili. Ve skupině mají nejvážnějšího konkurenta za sebou a dál už by to mělo být jasné. Ale uvidíme, překvapeních bylo v afrických soutěžích vždycky dost a dost. Nigérii to může mrzet, postup si ale i tak vybojují.

Překvapení bývaj, ale zatím de všechno podle předpokladů. Uvidíme večer jestli si Mali poradí podle předpokladů s Beninem.

ale ten komentář je docela nepřesný.

uz sem myslel že večerní zapas ..Mali s Beninem ..bude komentovat Slepička .. bych si rači vypnil zvuk .. ..jinak Benin překvapí ..vybojuje remízu ..

Slepička je moc Ale ty debilové na Eurosportu taky nic moc, ale aspoň uměj dejchat no

To byl hroznej fotbal, typický pro Mistorvství Afriky. Nuda a opět nuda. Zaujmul mě jen Kanu, který ač hrot se pohyboval celou dobu okolo středového kruhu .

Já bych se tak nečertil, ono se v evropských soutěžích také kolikrát nedá na co dívat.

No to jo, ale tohle byl souboj předních týmů Afriky a vypadalo to jako souboj sestepujících v Gambrinus lize . Už nějaké to M Afriky pamatuju a moc záživných utkání jsem neviděl. Jediný pozitivum je, že většina zápasů je hodně vyrovnaná, proto i v play off často končí na penalty. Ale jinak? Hráči, kteří v evrop. klubech lítají celých 90 minut tam stojí, koukají a nejsou schopni dát pořádnou přihrávku.

Nuda?

V čem ???

A né snad? Do toho gólu se na hřišti nic nedělo, hráči tam chodili, nepřesné přihrávky atd. Po tom gólu tam pár šancí bylo a občas i někdo popoběhl, ale byl to děs.

To už jsem někde nedaleko viděl ?

kdo byl minuly rok ve finale ???? Egypt:Pobrezi slonoviny???

minulý rok pamatuju snad v semifinále jak hrál kamerun a pobřeží slonoviny a došlo k penaltám oba brankáři proměnili a jako jedinej nedal eto´o

12 sérií

Shevchenko

Ale dal, ale jen jednou.

Darmo,Nigéria už dávno nie je to,čo bývala...Alebo je to len môj subjektívny dojem???

To víš, všechno se mění. Dřív byly nahoře Nigerie a Kamerun, teď to vypadá na Pobřeži Slonoviny a Ghanu. Já bych ale Nigerii moc nezatracoval hned po prvním zápase. Podle mě pudou min. do SF.