2 : 0
2:4 pen.
(0:0, bez prodloužení)

Na Pasienkoch rozhodoval penaltový rozstrel, postúpila Senica.

Dnes sa na bratislavských Pasienkoch odohrala odveta štvrťfinále Slovnaft Cupu medzi domácim Slovanom Bratislava a hosťami zo Senice. Slovan v zápase dotiahol dvojgólové manko z prvého zápasu, ale napokon podľahol po penaltovom rozstrele 2:4. Senica tak postupuje do semifinále, kde sa stretne so Zlatými Moravcami.

Hostia začali úvod zápasu lepšie, mali aj menšiu prevahu, ale výraznejšiu šancu si nevytvorili. Dokonca sa Záhorákom v 9. minúte zranil ľavák Ďurica, ktorý mal prinášať do senickej hry kvalitu. V 12. minúte pekne zakombinovali Szarka s Halenárom, ale druhý menovaný na pekný center Szarku nedočiahol. Približne po štvrťhodine hry dal Szarka gól, ten však neplatil pre postavenie mimo hry. Neskôr sme videli len strelu Kladrubského a krížny pokus Milinkoviča, neskôr sa už hralo prevažne v strede poľa. Ešte v závere polčasu mali belasí niekoľko štandardných situácií, ale priame kopy Halenára a kapitána Milinkoviča nepriniesli gól. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Krátko po zmene strán našiel Kalabiška v pokutovom území voľného Diviša, ale jeho strela z voleja do bránky nesmerovala. O niekoľko sekúnd neskôr bol vylúčený hosťujúci defenzívny stredopoliar Tomáš Strnad, ktorý si vyslúžil za faul na Kladrubského v pokutovom území druhú žltú kartu. Milinkovič však ponúknutú penaltu nepremenil, namieril iba na hornú tyč. V 75. minúte poslal hlavný arbtiter do šatne trénera hostí, ktorý opakovane prílišne prostestoval a mieril na tribúnu. Slovan sa dlho nevedel presadiť aj napriek presilovke, ale bič belasých začal plieskať len v poslednej desaťminútovke. V 83. minúte nakopával Had loptu na urasteného Smetanu, ktorý hlavou posunul na Halenára a ten prekonal Boleka - 1:0. V 89. minúte rozhodca nariadil priamy kop z dobrej pozície pre Slovan, ktorý Marko Milinkovič ukážkovým spôsobom zahral - vymietol totiž pravý horný kút a Bolek bol tak bezmocný - 2:0. Do konca duelu sa už stav nemenil a hneď po ňom nasledovali penalty. V nich boli úspešnejší hostia, ktorí vyhrali pomerom 4:2 a môžu sa tešiť na postup do semifinále.

Senica sa v súboji o postup do finále Slovnaft Cupu stretne so Zlatými Moravcami. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Žilina - Banská Bystrica. Prvé zápasy semifinále sa hrajú 17. apríla, odvety potom 24. apríla.

Autor: Filip Kubaliak