Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.00 - 3.40 - 4.05
odveta23.05.2016 20:30
1. FC Norimberk - Eintracht Frankfurt
0:1

Frankfurt si doma v baráži nebyl schopen vybojovat výhodu

Eintracht Frankfurt doma pouze remizoval s Norimberkem. A to znamená, že v pondělní odvetě na Grundig Stadionu bude muset skórovat. Ty počty jsou při remíze 1:1 jednoduché. Když se mu to nepodaří, nebo když vstřelí méně branek než soupeř, v Bundeslize jej nahradí Der Club. Samozřejmě existuje ještě varianta, že i za čtyři dny padne na každé straně jedna branka. V takovém případě by se šlo do prodloužení a možná i k penaltám, což bývá vždycky loterie. V Hamburku by mohli vyprávět ...

Před utkání nabádal Niko Kovać své svěřence k tomu, aby se vyvarovali nějakého bezhlavého útočení s cílem za každou cenu skórovat. Do první šance se už v 5. minutě dostal domácí David Abraham. Mišo Brečko, jenž je při absenci Jana Poláka kapitánem, však stál přesně tam, kde být měl, a hrozící nebezpečí zastavil.

Za dvě minuty pálil Stefan Aigner, ale Raphael Schäfer byl mezi třemi tyčemi připraven. Hosty jako by aktivita soupeře překvapila a prakticky celý první poločas se jenom bránili, díky čemuž měli Orli značně ztíženou situaci. Až nedlouho před závěrem poločasu se k dobré střele z nějakých patnácti metrů dostal Haris Seferović, jenže minul zařízení.

A pak udeřilo v podstatě z ničeho na druhé straně hřiště. Z úctyhodné vzdálenosti rozehrával Sebastian Kerk standardní situaci - a to tak, že z ní centroval až před branku, kde balon zasáhl hodně nešikovně Marco Russ, a od jeho kopačky míč putoval za záda Lukase Hradeckyho - 0:1. Pro třicetiletého obránce Eintrachtu to byl čtvrtý vlastní gól v kariéře.

Vyrovnání se tým z Commerzbank-Areny dočkal až v 65. minutě. Timothy Chandler poslal míč do vápna, kde se s velkým štěstím dostal přes obránce do vynikající pozice před brankářem Mijat Gaćinović, a i když kulatý předmět rozhodně netrefil čistě, překonal Raphaela Schäfera - 1:1. Následně to ještě zajímavě zkoušeli Chandler a Seferović, nicméně ani jeden z nich neuspěl. Odveta tedy bude vskutku napínavá.
Autor: Tomáš Kordík / kicker.de