Matej Ižvolt bude i nadále působit v Piastu Gliwice. Slovenský záložník měl nabídku z kyperského Ermisu Aradippou, nakonec ale podepsal roční prodloužení smlouvy s polským klubem.

Vinicius opouští APOEL Nikósie a míří do Rumunska, brazilský záložník bude od nové sezony hrát za CFR Kluž.

Abraham Guié Guié zůstává v Apollonu Limassol, kyperský klub využil opce a změnil hostování útočníka francouzského Nice v trvalý přestup.

lequipe.fr
01.06.201409:47

APOEL slaví kyperský titul

APOEL Nikósie se potřiadvacáté raduje ze zisku kyperského titulu. V opakovaném zápase za předčasně ukončený duel včera porazil na neutrální půdě v Larnace 1:0 AEL Limassol. Nemohl se však o radost bezprostředně po utkání podělit s fanoušky, protože zápas probíhal před prázdnými tribunami. Před dvěma týdny se utkání v Limassolu nedohrálo, protože v 51. minutě brazilského obránce APOELu Kaká zasáhla světlice hozená údajně domácím fanouškem a způsobila mu zranění hlavy. Disciplinární komise svazu pak rozhodla, že klíčový duel v boji o titul nebude kontumovat a nechá ho sehrát znovu. Včera zápas rozhodl brankou v závěru prvního poločasu irský útočník Cillian Sheridan.

ČTK
23.05.201409:09

Zápas o kyperský titul se bude opakovat

Rozhodující zápas o titul v kyperské lize mezi AEL Limassol a APOELem Nikósie, který se v sobotu nedohrál kvůli řádění fanoušků a zranění hráče hostů, se bude opakovat. Rozhodla o tom národní asociace s tím, že utkání se uskuteční na neutrálním hřišti a bez diváků. Klíčový zápas sezony byl přerušen v 51. minutě poté, co od fanoušků Limassolu přilétla světlice k lavičce APOELu a brazilskému fotbalistovi Kaká poranila ucho tak, že musel do nemocnice. Skóre v tu dobu bylo 0:0. Kdyby utkání tímto výsledkem skončilo, získal by titul Limassol s 82 body oproti 79 APOELu.

ČTK
18.05.201414:47

Schembri zkusí štěstí v FSV Frankfurt

André Schembri odchází z Omonie Nikósie a v příští sezoně bude hrát druhou německou ligu, maltský útočník se na dva roky upsal FSV Frankfurt.

bundesliga.de
17.05.201420:06

Na Kypru se kvůli fanouškům nedohrálo

Rozhodující zápas o titul v kyperské lize mezi AEL Limassol a APOEL Nikósie se nedohrál kvůli řádění fanoušků a zranění hráče hostů. V 50. minutě hodil podle všeho fanoušek Limassolu světlici směrem k lavičce APOELu. Kyperský rozhlas (RIK) uvedl, že brazilský fotbalista Claudiano Bezerra da Silva utrpěl zranění ucha a musel do nemocnice. V době přerušení bylo skóre zápasu 0:0, což by pomohlo Limassolu, který by tak získal titul s 82 body oproti 79 APOELu. Tým z Nikósie nicméně může vyhrát ligu "u zeleného stolu", pokud svaz rozhodne, že potrestá Limassol kontumační prohru 0:3. Rozhodnout se má příští týden.

ČTK
01.03.201412:41

Na Kypru se o víkendu hrát nebude

Kyperská fotbalová asociace zrušila kompletní víkendový program první ligy poté, co v autě mezinárodního rozhodčího Leontiose Trattose vybuchla bomba. Při explozi, k níž došlo krátce před pátečním ránem na předměstí Nikósie, nebyl nikdo zraněn. Zástupci kyperské asociace rozhodčích, jejíž je Trattos předsedou, uvedli, že své členy o víkendu k žádným zápasům nenasadí. Podporu rozhodnutí vyjádřila i fotbalová asociace a hráčská asociace.

ČTK
18.02.201416:24

Tresty pro Apollon a Srbsko

Kvůli rasistickému chování fanoušků, kteří vydávali opičí zvuky, byla potrestána srbská reprezentace do 21 let a kyperský klub Apollon Limassol. Při příštích domácích zápasech musejí uzavřít část stadionu a na volná místa instalovat transparent s nápisem "Ne rasismu".

ČTK
14.02.201414:13

Makos na cestě zpět do Řecka

Sedmadvacetiletý řecký reprezentant Grigoris Makos by mohl na Kypru vydržet ani ne jednu celou sezonu. Záložník Famagusty se má v nejbližší době vrátit do AEK Athény, kde dříve strávil tři nejlepší roky své kariéry.

twitter.com/cyprusfooty
14.02.201413:24

Orlando Sá přestoupil do Legie

Orlando Sá přestoupil z AEL Limassol do Legie Varšava. Polský tým zaplatil za 25letého útočníka necelý půlmilion eur.

transfermarkt.de
17.01.201417:40

Olinga změnil dres hned dvakrát

Fabrice Olinga je dalším mladým hráčem, který dnes opustil Málagu. Kamerunský útočník zamířil na přestup do kyperského Apollonu Limassol, sezonu pak dohraje v Belgii na hostování v Zulte Waregemu, kam byl zapůjčen i obránce Málagy Roberto Chen.

11.01.201412:41

Orlando Sá v hledáčku Kubaně Krasnodar

Orlando Sá možná vyzkouší ruskou nejvyšší soutěž, o portugalského útočníka ve službách kyperského AEL Limassol stojí Kubaň Krasnodar.