Olympique Lyon   -   Olympique Marseille

1 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.99 - 3.35 - 3.81

Aouar posunul Lyon do semifinále Coupe de France

Až gól devět minut před koncem rozhodl o dalším semifinalistovi francouzského poháru, kterým se stal Olympique Lyon. Svého tradičního rivala z jihu Francie porazil jedinou brankou po jinak vyrovnaném a nepříliš záživném průběhu. K vidění byla také zahozená penalta, Dembélého vychytal Pelé.

Především pro Lyon je Coupe de France jednou z možností, jak odčinit zatím špatně se vyvíjející ligovou sezonu. O motivaci měli hráči Lyonu postaráno, neboť přivítali druhý tým tabulky Marseille.

Ale diváci, kteří si našli cestu na stadion, neviděli pohledný první poločas. Začátek byl hodně opatrný a po celou dobu si ani jeden z týmů nevytvořil větší brankovou příležitost. První poločas v tomto směru opravdu nic nepřinesl. Logicky tedy krátce po změně stran následovalo první střídání. Rudi García se rozhodl poslat na hrací plochu Thiaga Mendese, ale ani jeho příchod nic nezměnil.

Až 66. minuta zvedla diváky ze sedadel. Domácí fotbalisté se totiž dožadovali odpískání pokutového kopu po údajné ruce Sakaje. Sudí si celou situaci prohlédl u videa a nakonec se rozhodl pískat. Lyon měl k dispozici pokutový kop, ke kterému se postavil Moussa Dembélé, ovšem ke zděšení fanoušků Les Gones jej neproměnil. Mandandův náhradník Pelé vystihl směr a bezbrankový stav trval dál.

Dlouho to vypadalo, že snad ani nemůže žádný gól padnout, ale 82. minuta znamenala vysvobození. Houssem Aouar si z druhé vlny seběhl na přihrávku a nekompromisní střelou překonal Pelého, čímž nasměroval Lyon do semifinále. Svěřenci Villase-Boase sice měli více jak deset minut času na vyrovnání, ale to už si domácí pohlídali.
#
jako fanoušek OM musím přiznat, že si to Lyon zasloužil víc. Jinak hlavní hvězda zápasu byl rozhodčí, který to zvládnul výborně a neudělal jedinou chybu, při tom hráči OL simulovali neuvěřitelně a nic jim nebaštil a když měl OL kopat penaltu, koukl na video a správně ji písknul
30.12.2020 Coupe de France se bude losovat 7. ledna
Datum losování zná Coupe de France. Los francouzského poháru, kterého se účastní týmy první a druhé ligy, proběhne 7. ledna. (lequipe.fr)
01.12.2020 Letošní sezona bez Coupe de France?
Zrušen možná bude letošní ročník Coupe de France, připustil to prezident francouzské federace Noël Le Graët. Kvůli pandemii koronaviru byly pozastaveny amatérské soutěže a odehrána tak nebyla předkola této soutěže, na jaře pak bude k dispozici jenom minimum volných termínů. (getfootballnewsfrance.com)
29.10.2020 Francouzská federace pozastavila většinu soutěží
Francouzská fotbalová federace (FFF) se kvůli pandemii koronaviru rozhodla pozastavit všechny amatérské ligy, soutěže žen a také Coupe de France, opatření platí do 1. prosince. (lequipe.fr)
27.07.2020 PSG až tři týdny bez Mbappého
Kylian Mbappé až tři týdny nebude k dispozici Paris Saint-Germain. Jednadvacetiletý útočník si z finálového utkání Francouzského poháru se Saint-Étienne (1:0) odnesl zraněný kotník a podrobné vyšetření odhalilo poškození vazů, proto vyjma finále Coupe de la Ligue s Lyonem vynechá nejspíše i čtvrtfinále Ligy mistrů s Atalantou Bergamo, které bude na programu 12. srpna. (lequipe.fr)
24.07.2020 Coupe de France pro PSG
Výsledek finále Coupe de France: Paris SG - AS Saint-Étienne 1:0 (14. Neymar).
24.07.2020 PSG dohrává rovněž bez Kehrera
Thilo Kehrer je dalším hráčem PSG, který vinou zranění nedohrál pohárové finále proti Saint-Étienne - obránce si přivodil svalový problém. (lequipe.fr)
24.07.2020 Mbappé střídal kvůli zranění kotníku
Bez Kyliana Mbappého dohrává PSG dnešní finále Coupe de France proti Saint-Étienne. Útočníka v prvním poločase ostře fauloval Loïc Perrin a francouzský reprezentant následně musel střídat, Perrin za svůj zákrok viděl červenou kartu. (lequipe.fr)
22.07.2020 Bernat přijde o finále Coupe de France
PSG pozítří nastoupí k finále poháru proti Saint-Étienne a na trávníku u toho bude chybět Juan Bernat, španělský obránce si poranil lýtko a rozhodující duel se ho týkat nebude. (lequipe.fr)
16.07.2020 M'Vila na marodce Saint-Étienne
Saint-Étienne se ve včerejším přátelském utkání s Charleroi (4:0) zranil Yann M'Vila. Francouzský středopolař si pochroumal prst na noze, nejedná se však o nic vážného a měl by proto stihnout finále Coupe de France s Paris Saint-Germain, které je na programu 24. července. (lequipe.fr)
01.07.2020 Arsenal neprodloužil hostování Saliby
William Saliba si za Saint-Étienne nezahraje finále Coupe de France proti Paris Saint-Germain. Mladý obránce se stěhuje do Arsenalu, který nesouhlasil s prodloužením jeho hostování. (sport-express.ru)