MOL Cup - souhrn čtvrtfinále: Sparta a Slovácko v semifinále

Sparta vyhrála v Edenu se Slavií a triumfovala i ve druhém velkém pražském derby v sezoně. Úvodní pohárové čtvrtfinále mezi Olomoucí a Slováckem nenabídlo ani jeden gól, rozhodnout musely penalty, v nichž byl úspěšnější celek z Uherského Hradiště...

MOL Cup - preview čtvrtfinále: Na programu je pražské derby

Pro čtvrtfinálovou fázi MOL Cupu přichystal los fanouškům řadu zajímavých zápasů. Největším lákadlem je beze sporu derby pražských "S", ještě před ním se ovšem střetne Sigma se Slováckem.

Slavia v poháru v pražském derby přivítá Spartu, Olomouc nastoupí proti Slovácku

Ve středu se odehrají dva ze čtyř zápasů čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. Ve šlágru přivítá obhájce trofeje a úřadující český mistr Slavia v pražském derby Spartu a pokusí se odčinit senzační sobotní porážku s Karvinou v úvodním kole jarní části první ligy. V druhém středečním utkání nastoupí Olomouc proti Slovácku.

Pohárový duel mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví byl kvůli počasí o týden odložen

Čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví se ve středu v původním termínu kvůli nepříznivému počasí neodehraje. Na severu Čech napadlo velké množství sněhu a domácí klub by po sobotním ligovém utkání s Olomoucí nedokázal připravit hřiště do odpovídajícího stavu. Zápas byl o týden odložen na středu 16. února.

Hradec Králové se utká s Bohemians v poháru v Mladé Boleslavi

Čtvrtfinálové utkání českého poháru MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Bohemians 1905 se nakonec uskuteční na stadionu v Mladé Boleslavi, kde "Votroci" hrají domácí utkání i v lize. Řídící komise TOP soutěží FAČR v pondělí rozhodla o změně pořadatelství a hrát se mělo ve vršovickém Ďolíčku, Hradec ale dnes uspěl s odvoláním. Bohemians to oznámili na klubovém webu.

Hradec se odvolá proti změně pořadatelství čtvrtfinále poháru proti Bohemians

Hradec Králové se odvolá proti rozhodnutí Řídící komise TOP soutěží FAČR, která změnila pořadatelství u čtvrtfinále českého poháru MOL Cupu s Bohemians Praha 1905. Los přisoudil "Votrokům" domácí prostředí, kvůli nevyhovujícímu stadionu ale mají hrát na soupeřově hřišti v Ďolíčku.

Slavii čeká ve čtvrtfinále domácího poháru derby se Spartou

Obhájce trofeje Slavia se ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu utká v pražském derby se Spartou. Český mistr a lídr ligové tabulky bude mít výhodu domácího prostředí. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR v Praze na Strahově. V dalších zápasech nastoupí Olomouc proti Slovácku, Jablonec proti Mladé Boleslavi a ligový nováček Hradec Králové proti Bohemians 1905. Úředním hracím dnem je středa 9. února.

Jelínek: Kladu si otázku, zda to Slavia opravdu potřebuje, nebo to sudí neumí

Trenér Zlína Jan Jelínek byl po porážce 1:3 v osmifinále domácího poháru na Slavii hodně zklamaný z výkonu rozhodčích v čele s hlavním Janem Petříkem, kteří podle něj zápas ovlivnili v neprospěch hostů. Po utkání přemítal, zda pražský klub pomoc opravdu potřebuje, nebo jsou sudí tak slabí. Domníval se, že český mistr nezvítězil díky své síle, ale zásluhou verdiktů rozhodčích.

Sudí Petřík s Novákem po chybách na Slavii přijdou o víkendová utkání

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR stáhla sudího Jana Petříka a asistenta Michala Nováka z delegace na víkendová ligová utkání kvůli chybám v dnešním osmifinálovém zápase domácího poháru mezi Slavií Praha a Zlínem. Komise o tom informovala na twitteru, přehmaty sudích nespecifikovala.

Olomoučtí v poháru v Budějovicích vyhráli až v penaltovém rozstřelu

Olomoučtí zvítězili v dohrávce osmifinále domácího poháru v Českých Budějovicích až v penaltovém rozstřelu. Vítězný gól dal v osmé sérii pokutových kopů Radim Breite. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas nerozhodně 1:1 poté, co na vedoucí gól domácího Patrika Brandnera z deváté minuty odpověděl po hodině hry Antonín Růsek.

Sezona první ligy skončí o týden dříve, než bylo v plánu

Sezona první ligy skončí o týden dříve, než bylo původně v plánu. Nadstavbová část nejvyšší soutěže vyvrcholí pátým kolem už 14. května. Reprezentanti díky tomu budou mít 14 dní volno před čtyřmi červnovými zápasy Ligy národů. Změnu schválily ligové kluby poté, co se na ní předtím dohodli zástupci Ligové fotbalové asociace (LFA) s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) a vedením národního týmu.

Jablonec rozdrtil v poháru Varnsdorf a ukončil sérii bez výhry

Jablonec v osmifinále domácího poháru rozdrtil druholigový Varnsdorf 4:0 a stal se pátým postupujícím do jarního čtvrtfinále. Favorit z nejvyšší soutěže rozhodl dvěma brankami v závěru úvodního dějství a po změně stran přidal v přesilovce další dva góly.

Boleslav je po výhře nad Plzní ve čtvrtfinále poháru, uspěly i Sparta a Hradec

Mladoboleslavští postoupili přes Plzeň do čtvrtfinále MOL Cupu. V domácím pohárovém osmifinále porazili finalistu minulého ročníku a prvoligového lídra 2:0 po gólech Brazilce Ewertona a Davida Juráska z druhého poločasu. Vedení udrželi, i když od 77. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Marka Matějovského.

Bohemians zdolali Jihlavu 1:0 a jsou prvními čtvrtfinalisty poháru

Bohemians 1905 se stali prvními čtvrtfinalisty domácího poháru MOL Cupu. Pražský tým na svém hřišti porazil druholigovou Jihlavu 1:0. Jediný gól vstřelil Roman Květ v 55. minutě z penalty, první pokutový kop "Klokanů" v úvodním poločase neproměnil Vojtěch Novák.

Čtyřmi zápasy v týdnu odstartuje osmifinále poháru, Plzeň nastoupí v Boleslavi

Čtyřmi zápasy v tomto týdnu odstartuje osmifinále domácího poháru. V úterý přivítají Bohemians 1905 jeden ze dvou zbylých druholigových celků v MOL Cupu Jihlavu a ve středu se odehrají další tři utkání. Finalista minulého pohárového ročníku a lídr nejvyšší soutěže Plzeň se představí v Mladé Boleslavi, Sparta nastoupí v Teplicích a Ostrava bude hostit ligového nováčka z Hradce Králové.