Pardubice jsou prvním vyřazeným ligovým týmem z MOL Cupu

Pardubice jsou prvním vyřazeným ligovým týmem z domácího poháru. Poslední celek nejvyšší soutěže nezvládl hned svůj úvodní duel v této sezoně MOL Cupu a v druhém kole nečekaně prohrál 0:1 na půdě třetiligových Velvar. Novému pardubickému trenérovi Radoslavu Kováčovi nevyšla premiéra na lavičce Východočechů.

Sedm prvoligových týmů vstoupí v týdnu do domácího poháru

Sedm prvoligových týmů vstoupí v týdnu do domácího poháru. Sigma Olomouc se ve 2. kole MOL Cupu v úterý představí v Uničově, ve středu pak budou roli favorita proti soupeřům z nižších soutěží potvrzovat Teplice, Liberec, Jablonec, Pardubice, Zlín a Brno.

Baník Ostrava vstoupí do poháru v Kroměříži, Bohemians v Ústí nad Labem

Ostrava vstoupí do tohoto ročníku domácího poháru venkovním zápasem na půdě třetiligové Kroměříže. Bohemians Praha 1905 se v 2. kole MOL Cupu představí v Ústí nad Labem a Teplice budou mít jiného třetiligového soupeře Viktorii Žižkov. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Sparta musí zaplatit pokutu

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Spartu za chování fanoušků během finále poháru proti Slovácku pokutou 150 tisíc korun. Letenský klub zaplatí dalších 60 tisíc za nevhodné pokřiky svých příznivců v domácím ligovém duelu proti Slovácku a v Edenu proti Slavii. Za události v derby pyká i vršovický klub, který dostal pokutu 120 tisíc za porušení povinností pořadatele, dalších 30 tisíc zaplatí za chování fanoušků v Ostravě. Baník dostal trest 120 tisíc.

Disciplinárka zahájila řízení se Slováckem i Spartou po středečním finále poháru

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže, zahájila řízení se Slováckem i Spartou kvůli chování jejich fanoušků ve středečním finále domácího poháru v Uherském Hradišti. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

FAČR chtěl na Slovácku předejít vpádu fanoušků, manévry řídila výhradně policie

Fotbalová asociace ČR (FAČR) v prohlášení na webu znovu zdůraznila, že nezvyklé manévry během finále domácího poháru MOL Cupu mezi Slováckem a Spartou byly plně v kompetenci Policie ČR. O zásah policie požádal za pořádající FAČR bezpečnostní manažer asociace kvůli hrozbě vniknutí fanoušků na hrací plochu...

Reinberk prožil ve finále poháru životní zápas, druhý gól dával napůl zraněný

Před finále domácího poháru proti Spartě trápilo fotbalistu Slovácka Petra Reinberka zranění stehenního svalu, přesto do utkání pod prášky nastoupil a prožil životní zápas. Dvaatřicetiletý odchovanec klubu z Uherského Hradiště dal z pozice pravého beka už během první půle dvě branky a výrazně pomohl svému týmu k vítězství 3:1.

Psi chvíli hráli místo fotbalistů, nechápal těžkooděnce kolem plochy kouč Svědík

Průběh finále domácího poháru MOL Cupu mezi fotbalisty Slovácka a pražské Sparty poznamenal na necelých pět minut v druhé půli příchod těžkooděnců se psy k hrací ploše a střídačkám. Policisté nezvyklý manévr vysvětlili tím, že o přítomnost před tribunami je požádal pořadatel utkání, Fotbalová asociace ČR (FAČR).

Největší emoční úspěch v kariéře, zisk poháru je pro nás jako titul, řekl Svědík

Za největší emoční úspěch v kariéře označil trenér Slovácka Martin Svědík zisk domácího poháru po finálovém vítězství 3:1 nad pražskou Spartou. Tým z Uherského Hradiště vyhrál první velkou trofej v klubové historii, což je podle Svědíka totéž, jako kdyby vybojoval titul. Oslavy si s hráči hodlá pořádně užít i proto, aby ze sebe shodil celosezonní stres.

Krejčí mladší: Třetí gól Slovácka mě mrzí úplně nejvíc, strašná škoda a chyba

Blesková odpověď fotbalistů Slovácka na kontaktní gól Dávida Hancka byla podle sparťana Ladislava Krejčího mladšího rozhodujícím momentem finále domácího poháru. Český reprezentant litoval, že Pražané v závěrečnému soutěžním duelu sezony nevyužili sebevědomí z nedělního vítězného derby v lize na Slavii a týmu z Uherského Hradiště na jeho hřišti podlehli 1:3.

Slovácko porazilo ve finále poháru Spartu a slaví první trofej

Slovácko zvítězilo ve finále domácího poháru MOL Cupu nad Spartou Praha 3:1 a získalo první velkou trofej v klubové historii. Všechny branky padly v Uherském Hradiště už v úvodním dějství. Domácí Slovácko poslal v 11. minutě do vedení z penalty Václav Jurečka a ve 33. minutě zvýšil Petr Reinberk. Tři minuty před pauzou snížil Dávid Hancko, ale hned za minutu se podruhé v utkání trefil Reinberk.

Po dvou týdnech znovu v Hradišti. Slovácko se ve finále poháru utká se Spartou

Bude druhý pokus o odehrání finále MOL Cupu úspěšnější? Původně se utkání mezi Slováckem a Spartou mělo uskutečnit před dvěma týdny, proti tomu se ale postavilo nepříznivé počasí. Nyní se oba celky znovu setkají v Uherském Hradišti s nadějí, že tentokrát jejich střetnutí nic nepřekazí.

Sparťan Hancko chce ve finále domácího poháru vyhrát pro zraněného Panáka

Sparťané jsou na středeční finále domácího poháru na Slovácku podle Dávida Hancka motivováni řadou aspektů. Slovenského reprezentanta nejvíce žene vpřed touha vyhrát trofej pro zraněného parťáka z obrany Filipa Panáka. Poslední zápas v kariéře čeká kapitána Bořka Dočkala, Pražany navíc po sezoně možná opustí i ofenzivní univerzál Adam Hložek.

Atmosféra po vítězném derby je diametrálně lepší, řekl před finále poháru Horňák

Díky nedělnímu vítěznému derby 2:1 na hřišti Slavie v závěrečném duelu ligové sezony je podle dočasného trenéra fotbalistů Sparty Michala Horňáka atmosféra v týmu před středečním finále domácího poháru proti Slovácku výrazně lepší.

Finále poháru mezi Slováckem a Spartou bylo kvůli dešti odloženo

Finále MOL Cupu mezi Slováckem a Spartou Praha se kvůli nezpůsobilému terénu dnes neodehraje. Uherské Hradiště zasáhl před utkáním silný přívalový déšť a hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay zápas odložil. Novináře o tom informoval Martin Gregor z tiskového oddělení Fotbalové asociace ČR, která je pořadatelem poháru.