Hancko: Na Hradec jsme už zapomněli, teď chceme zvednout nad hlavu pohár

Podle obránce Dávida Hancka už fotbalisté Sparty hodili za hlavu víkendovou remízu 1:1 s Hradcem Králové, po které ztratili reálnou naději na zisk ligového titulu, a plně se koncentrují na středeční finále domácího poháru na hřišti Slovácka. Čtyřiadvacetiletý slovenský zadák označil utkání za nejdůležitější v sezoně.

Je to jeden ze zápasů, který rozhodne o úspěšnosti sezony, řekl před finále Vrba

Trenér Sparty Pavel Vrba připustil, že středeční finále domácího poháru na hřišti Slovácka je jedním ze zápasů, který rozhodne o tom, zda sezona bude úspěšná. Tým z Uherského Hradiště označil za největší překvapení tohoto soutěžního ročníku. Kouč Pražanů stále neví, zda bude moci nasadit klíčového ofenzivního hráče Adama Hložka.

Trenér Slovácka Svědík si nemyslí, že by Sparta nebyla v pohodě

Trenér Slovácka Martin Svědík si před středečním finále domácího poháru proti Spartě nemyslí, že by Pražané po nezdarech v lize nebyli v pohodě. Po zákazu startu ruských klubů v příštím ročníku soutěží UEFA kvůli válce na Ukrajině a úpravě nasazení zasáhne vítěz MOL Cupu až do třetího předkola Evropské konferenční ligy. Svědíkovi jde ale především o zisk trofeje.

Kadlec: Chceme se zapsat do historie tím, že Slovácko konečně vyhraje trofej

Hráči Slovácka mají podle obránce Michala Kadlece ve středečním finále domácího poháru se Spartou obrovskou touhu získat pro klub první trofej v historii. Kadlec považuje zápas za speciální i díky tomu, že za Pražany v minulosti hrál. Má radost i z toho, že domácí pohár nabírá v Česku na vážnosti.

Nedělní šlágr Slavie s Plzní i finále poháru už jsou vyprodané

Nedělní utkání druhého kola ligové nadstavby ve skupině o titul mezi fotbalisty Slavie a Plzně bude sledovat vyprodaný stadion v Edenu. Poslední zbylé vstupenky na přímý souboj o první místo v tabulce si rozebrali fanoušci v pondělí večer, informoval vršovický klub na sociální síti. Vyprodané už je také finále domácího poháru, v němž bude 4. května Slovácko hostit Spartu.

Kadlec po postupu: Vyhrát pohár by pro nás bylo jako titul

Kapitán Michal Kadlec pomohl fotbalistům Slovácka k vítězství 1:0 nad Hradcem Králové a postupu do finále domácího poháru, kde 4. května potká bývalého zaměstnavatele Spartu. Podle sedmatřicetiletého obránce by pro tým z Uherského Hradiště měl triumf v MOL Cupu cenu mistrovského titulu.

Slovácko vyzrálo na Hradec a ve finále poháru vyzve Spartu

Sen Hradce Králové o první účasti ve finále národního poháru po více než čtvrtstoletí se rozplynul. Východočeši v semifinále nedokázali vstřelit branku Slovácku, naopak šohajové z Uherského Hradiště se prosadili jednou, což jim k postupu stačilo.

Hložek poslechl Krejčího mladšího a rozhodl semifinále poháru s Jabloncem

Ofenzivní univerzál Adam Hložek vítězným gólem v prodloužení zařídil fotbalistům Sparty výhru 4:3 nad Jabloncem a postup do finále domácího poháru. Český reprezentant přiznal, že poslechl radu spoluhráče Ladislava Krejčího mladšího, který na něj v závěru normální hrací doby zakřičel, ať utkání rozhodne.

Rada: Rozhodčí se sedm minut šťourá u videa v uchu, i hokej se hraje kratší dobu

Trenér Jablonce Petr Rada po prohře 3:4 po prodloužení v semifinále domácího poháru na Spartě opět zkritizoval projekt videorozhodčího. Bývalého kouče české reprezentace naštvalo, že sudí neúměrně dlouho přezkoumávali situaci u vyrovnávacího gólu Severočechů na 2:2 a kvůli tomu nakonec nastavili nezvyklých 11 minut.

Sparta šťastně přemohla Jablonec a postoupila do finále poháru

Jen pár minut dělilo Jablonec od úspěchu v podobě postupu do finále MOL Cupu. Severočeši těsně před koncem drželi náskok, nakonec je ale na kolena srazil kontroverzní rohový kop. Díky němu se Sparta zachránila v zápase, který v následném prodloužení dovedla do zdárného konce.

Sparta chce v pohárovém semifinále vyzrát na Jablonec

Poslední dva zápasy proti Jablonci se jí nepovedly, nyní pražská Sparta potřebuje svého soka porazit, aby proklouzla do finále pohárové soutěže. Severočeši se ovšem na jaře prezentují zlepšenou formou a nedají kůži lacino.

Hradec Králové přivítá v poháru Bohemians, Jablonec hostí Mladou Boleslav

V úterý a ve středu se odehrají zbylé dva čtvrtfinálové zápasy domácího poháru MOL Cupu. Ligový nováček z Hradce Králové nejprve přivítá Bohemians 1905 a Jablonec o den později nastoupí proti Mladé Boleslavi. Duel na severu Čech byl v minulém týdnu odložen kvůli nepříznivému počasí a špatnému terénu.

Sparťané v poháru narazí na vítěze duelu mezi Jabloncem a Boleslaví

Sparťané se v semifinále domácího poháru MOL Cupu utkají na Letné s vítězem čtvrtfinále Jablonec - Mladá Boleslav. Postupující z další dohrávky mezi Hradcem Králové a Bohemians 1905 přivítá Slovácko. Rozhodl o tom dnešní los v sídle Fotbalové asociace ČR na pražském Strahově.

Vstup do jara jsme si představovali jinak, ale věřím, že to zlomíme, řekl Holeš

Slávistu Tomáše Holeše mrzela porážku 0:2 v derby se Spartou ve čtvrtfinále domácího poháru o to víc, že poprvé vedl od začátku tým jako kapitán. Reprezentační defenzivní univerzál připustil, že po nepovedeném vstupu do jarní části sezony se tlak na vršovické mužstvo zvyšuje. Je ale přesvědčen, že úřadující ligový mistr ukáže charakter a zvedne se.

Dali jsme jasně najevo, že si jdeme pro pohár i titul, řekl sparťan Wiesner

Sparťané podle obránce Tomáše Wiesnera výhrou 2:0 na Slavii ve čtvrtfinále domácího poháru jasně ukázali, že chtějí v této sezoně získat MOL Cup i ligový titul. Autor gólové asistence si pochvaloval, jak se svěřenci trenéra Pavla Vrby na obhájce trofeje takticky připravili.