Sparta Praha

Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo
Diváci: 1.530

Sparta nakročila do finále

Jediný druholigový zástupce v Poháru ČMFS, střížkovská Bohemka, podlehl na domácím hřišti lídrovi Gambrinus ligy Spartě 0:1 a v podstatě si tak zavřel dveře do finále.

Kvůli dopravnímu kolapsu se začalo hrát s desetiminutovým zpožděním, ale ani krátký čas na předzápasovou rozcvičku Spartě nijak výrazně neublížil. Domácí fotbalisté si sice v úvodu zápasu vytvořili převahu, ale k žádnému výraznému zakončení se nedostali, ba naopak. Letenští mohli jít do vedení už v 11. minutě. Po centru Jeslínka se na malém vápně dostával k zakončení Sivok, ale míč mu sklouznul z hlavy a z celé šance nic nebylo.

S postupem času se hosté dostávali mnohem více do hry a podle předpokladů přebrali otěže utkání. V 22. minutě po přímém kopu Horvátha centr hlavou přiťukl Sivok Kuličovi, ten ale z metru v pádu hlavou branku netrefil. Hned z protiútoku pálil z hranice pokutového území záložník Bohemians Tomáš Fenyk, s jeho jedovatou střelou si ovšem Grigar poradil.

Ve 27. minutě sice ještě zkušený útočník Kulič trefil pouze tyč, těsně před poločasem se už však sparťané mohli radovat. Domácí hráči se naopak zlobili na gólmana Václava Wintera, jenž se dopustil fatální chyby. Po malé domů od Obermajera si brankář Střížkova tak dlouho hrál s míčem, až uklouzl a zoufalý odkop v pádu poslal do nohou Jeslínka, od kterého míč putoval do sítě.

Druhý poločas byl bohužel pro oko diváka velmi nezáživný. Největší příležitost měl po změně stran navíc už ve druhé minutě opět Kulič. Ten po centru Jeslínka ale nedokázal poslat míč do brány. Hosté se do žádného zběsilého útočení se nehnali, pečlivě bránili, a proto Bohemians nepustili téměř k žádné vážnější příležitosti. Do odvety si tak vezou nadějnou výhru 1:0

Autor: Tomáš Honajzer / idnes.cz