Další články

Trinidadští fotbalisté zabavili vybavení z kanceláří svazu

Trinidadští účastníci mistrovství světa 2006 si zahráli na exekutory a zabavili vybavení z kanceláří národního svazu. S ním se přou o nevyplacené bonusy za kvalifikaci a účast na šampionátu v Německu před šesti lety.

Peltier: Trenčín mi pomohol ísť do reprezentácie

Útočník Trenčína Lestier Peltier priznal, že tento angažmán na Slovensku mu pomohol vrátiť sa späť do reprezentácie. Reprezentant Trinidadu a Tobaga sa prejavenou dôverou naopak odvďačil skvelými výkonmi v drese svojej rodnej krajiny.

Kvalifikace MS ve střední Americe jde do finále

Fotbalisté Mexika, Hondurasu a Trinidadu si ve středu zajistili postup do závěrečné fáze kvalifikace pro mistrovství světa. V té se utká šestice nejlepších týmů Severní a Střední Ameriky o tři místa pro šampionát v Jižní Africe, šanci v baráži dostane i čtvrtý celek této zóny. Kostarika, Salvador a USA už měly účast ve finálové skupině zajištěnu po minulém kole.

ZLATÝ POHÁR 2007 PRO USA

Tak jako před dvěmi lety získali Zlatý pohár, tedy vítězství v mistrovství zemí CONCACAF, reprezentanti Spojených států amerických, když ve finále zdolali Mexiko. Samotný šampionát se stejně jako ten předchozí konal na území USA a to v Miami, Los Angeles, Bostonu, New Yorku, Houstonu a Chicagu.

PARAGUAY - TRINIDAD A TOBAGO: OHLASY

Paraguay může podle trenéra Ruize opustit turnaj s hlavou nahoře, neboť se dokázala oklepat z porážky se Švédy a rozloučit se vítězstvím. Kouč Trinidadu Beenhakker přičetl porážku hlavně neproměněným šancím ve druhém poločase.

TRINIDAD ANI POTŘETÍ GÓL NEDAL

Fotbalisté Trinidadu a Tobaga nenavázali na dobré výkony z prvních dvou zápasů a s Paraguají zaslouženě prohráli 0:2. V prvním poločase si dal vlastní gól Sancho, nesmělé pokusy o vyrovnání pak v závěru utnul druhým gólem Cuevas.

PREVIEW: PARAGUAY - TRINIDAD A TOBAGO

Kdo by to před začátkem mistrovství čekal, že největší outsider, Trinidad a Tobago, bude v posledním kole hrát o postup. Pokud dnes fotbalisté z Karibiku porazí Paraguay a vyplní se jejich přání, aby Anglie přehrála Švédsko, mohli by se radovat!

ANGLIE - TRINIDAD A TOBAGO: OHLASY

Trinidad a Tobago, papírově největší outsider MS, držel proti favoritům ze Švédska a Anglie přes 170 minut čisté konto. Až pak Angličané hráz prolomili a zajistili si postup. "Vítězství jsme si zasloužili," říká kouč Albionu Sven-Göran Eriksson.

TVRZ TRINIDADU PADLA, ANGLIE JDE DÁL

Mužstvo Trinidadu a Tobaga sehrálo další vydařený zápas, tentokrát však na rozdíl od utkání se Švédskem nedokázalo zkrotit ofenzivní sílu soupeře a až v samém závěru ztratilo remízový zápas s Anglií. Fotbalisté Albionu si tak sice zajistili postup do osmifinále, jejich výkony z úvodních dvou zápasů mají ale velmi daleko k herní pohodě.

PREVIEW: ANGLIE - TRINIDAD A TOBAGO

Fotbalisté Trinidadu a Tobaga dosáhli velkého úspěchu, když ve svém úvodním vystoupení na šampionátu remizovali se Švédskem. Podaří se jim totéž i dnes proti Anglii? Budou to mít ještě těžší, ale mohou se opět spolehnout na hrdinu z prvního utkání Shaku Hislopa.

TRINIDAD A TOBAGO - ŠVÉDSKO: OHLASY

Utkání s pořadovým číslem čtyři přineslo první velké překvapení, Trinidad a Tobago, asi největší outsider turnaje, vyválčil bod se Švédskam. A kouč je na své svěřence opravdu pyšný. Švédové na druhé straně nechápou, jaktože jeho nedali gól a vyzdvihli výkon Shaky Hislopa.

TRINIDAD ŠOKOVAL REMÍZOU SE ŠVÉDSKEM

Velké překvapení se zrodilo v Dortmundu, kde dokázal fotbalový trpaslík z Trinidadu a Tobaga uhrát bezbrankovou remízu se silným mužstvem Švédska. Ačkoliv Švédsko mělo po celý zápas převahu a téměř celý druhý poločas hrálo proti deseti, nedokázal jeden z nejproduktivnějších celků evropské kvalifikace vstřelit rozhodující branku.

PREVIEW: TRINIDAD A TOBAGO - ŠVÉDSKO

Jasná výhra a tři body pro Švédsko – to je předpokládaný výsledek zápasu Trinidadu a Tobaga, outsidera skupiny B, s nebezpečným výběrem "Tre kronor". Hraje se od osmnácti hodin v Dortmundu.

SPOJENÉ STÁTY ZÍSKALY ZLATÝ POHÁR

Včera v pozdních nočních hodinách středoevropské času se stali fotbalisté Spojených států amerických vítězi Zlatého poháru 2005, když ve finále udolali až na penalty největší překvapení turnaje Panamu. Američané se tak stali pomyslnými mistry Severní a střední Ameriky již potřetí, když dříve triumfovali v letech 1991 a 2002.