Co nabídlo MS do 20 let (1/2): Zázrak z Oceánie a africké vzkříšení

Stranou všeobecného zájmu proběhl na Novém Zélandu poměrně prestižní šampionát - mistrovství světa hráčů do 20 let. Ze čtyřiadvaceti zúčastněných přitahovali největší pozornost mladí Brazilci, Němci či Portugalci, nakonec však zisk zlatých medailí překvapivě slaví Srbové. Vybrali jsme pro vás pár zajímavých témat na shrnutí; v první polovině se podíváme za Mali a Fidži...  
22.06.2015 | Názory a komentáře | 19 komentářů
 

Bronz z MS "20" putuje do Mali, které zvládlo koncovku

Velice záživné utkání o bronz mezi sebou v noci na dnešek sehrály dva africké výběry z Mali a Senegalu. Závěrečné drama z poslední půlhodiny nakonec rozhodly tři po sobě jdoucí trefy Malijců, kteří celý poločas hráli přesilovku. Dvěma brankami se blýskl celý turnaj zářící Adama Traoré...  
20.06.2015 | Komentáře a souhrny | 9 komentářů
 

Bronz z MS "20" poputuje do Afriky. Senegal, nebo Mali?

Ani jeden z afrických týmů, které patřily k příjemným překvapením turnaje, se do finále neprobojoval a místo toho se tak musí spokojit alespoň se zápasem o třetí místo. Boje o bronz se hrají vždy v tak trochu uvolněné atmosféře, nicméně ani jeden z celků se nyní už nechce na černý kontinent vrátit bez cenného kovu.  
19.06.2015 | Previews | 9 komentářů
 

Brazilská "20" Senegalce nešetřila a po výhře 5:0 kráčí do finále

Na semifinále už Senegalcům nevystačily síly, to je asi bezpečné říci. Brazilci je zválcovali stylem start-cíl, už po sedmi minutách vedli o dva góly a dál jen vedení navyšovali, potažmo v pohodě kontrolovali. Afričané už holt na další stupeň neměli potřebnou kvalitu ani energii...  
17.06.2015 | Komentáře a souhrny | 8 komentářů
 

Preview: Brazílie "20" - Senegal "20"

Senegal se přes pomalý rozjezd probojoval až k nečekanému boji o finále a v cestě už mu stojí pouze Brazilci, kteří rozhodně nemohou být pyšní na svá poslední vystoupení.  
16.06.2015 | Previews | 8 komentářů
 

Uzbekistán "20" - Senegal "20" 0:1

Když senegalský kouč Joseph Koto mluvil před čtvrtfinálovým výkopem o tom, že cílem jeho týmu je postoupit až do finále, mnozí to považovali za klasické motivační nadsazování; nyní je však situace zcela odlišná. Německo a Portugalsko jsou ze hry venku, zatímco Senegal postupuje mezi elitní čtveřici. Uzbekistán porazil těsně 1:0, stačila mu k tomu přesná trefa Mamadou Thiama.  
14.06.2015 | Komentáře a souhrny | žádný komentář
 

Preview: Uzbekistán "20" - Senegal "20"

Dvě překvapení osmifinálových bojů na sebe od 6:30 narazí ve Wellingtonu: Uzbekistán, který si s relativním přehledem poradil s favorizovanými Evropany z Rakouska, se utká se Senegalem, v jehož středu nacházíme jednoho vpravdě netradičního hrdinu...  
13.06.2015 | Previews | žádný komentář
 

O postupu Senegalu přes Ukrajinu do čtvrtfinále rozhodly až pokutové kopy

Až penaltový rozstřel rozhodl o čtvrtém čtvrtfinalistovi mistrovství světa do 20 let. Jeho hrdinou se stal brankář Senegalu Ibrahim Sy, který pochytal hned tři ze čtyř střel Ukrajinců. V základní hrací době padly dvě branky, obě ve druhém poločase. Skóre otevřel Bjesjedin; Senegal vyrovnal až v závěru díky Sarrovi.  
10.06.2015 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře
 

MS do 20 let - preview prvního osmifinálového dne

Teprve počtvrté v historii a po dlouhých 12 letech se osmifinále mistrovství světa do 20 let neobejde bez alespoň jednoho zástupce všech šesti konfederací. Zítra ráno přitom budeme svědky jediného celoevropského souboje mezi Srby a Maďary i jednoho celoafrického mezi Ghanou a Mali. USA si to pak rozdají s Kolumbií a Senegal čeká Ukrajina...  
09.06.2015 | Previews | 20 komentářů
 

Preview: Ukrajina "20" - Senegal "20"

Bude ukrajinská krasojízda pokračovat i v play-off? Mladíci z východu Evropy jsou zatím na turnaji k nezastavení, neinkasovali ještě ani gól a do osmifinále se Senegalem vstupují v pozici poměrně jasného papírového favorita..  
09.06.2015 | Previews | 2 komentáře
14.06.2015 Subsaharská Afrika zažívá nejlepší MS "20"
Ještě nikdy se nestalo, aby dvě země subsaharské Afriky naráz postoupily do semifinále mistrovství světa do 20 let - tak, jako se to letos povedlo výběrům Mali a Senegalu. Co se celého kontinentu týče, jde potom o třetí takový případ, a první od roku 2005.
10.06.2015 Senegalský brankář Sy hrdinou rozstřelu
Někdejší brankář Marseille a nyní opora senegalské "20", Ibrahima Sy, si očividně užíval dnešní penaltový rozstřel v osmifinále MS do 20 let proti Ukrajině. A byl při něm i úspěšný, když zlikvidoval rovnou tři ukrajinské kopy, a zasadil se tak o to, že poprvé od roku 1999 alespoň dva subsaharské výběry proplouvají do čtvrtfinále tohoto turnaje.
Další expres zprávy
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!
Poslední zápas
08.06.Korejská rep. - Senegal4:3p
zatím žádní fanoušci
Všichni fanoušci