Další články

Potenciální gól šampionátu z kopačky Bebého vystřelil Kapverdy do play off

Kapverdy porazily ve druhém kole skupiny B Afrického poháru národů Mosambik 3:0. O výhře ostrovanů rozhodl krátce po odehrané půlhodině přímým kopem z více než 35metrové vzdálenosti Bebé. Hráč, který na sebe upozornil na podzim jako gólové eso španělského Vallecana do závěrečných minut, tak zároveň poslal svůj tým do osmifinále, v němž se Kapverďané představí podruhé za sebou.

Salah penaltou v nastavení obral Mosambik o senzační vítězství

Hráči Mosambiku byli v prvním kole skupiny B blízko ke své premiérové výhře v historii Afrického poháru, nakonec však s Egyptem remizovali 2:2. Jeden z nejvážnějších aspirantů na celkový triumf už od druhé minuty vedl, do druhého poločasu ale vstoupil velmi vlažně a nechal soupeře otočit skóre. Outsidera z jihovýchodu kontinentu pak dělily od senzace pouhé vteřiny, avšak v sedmé minutě nastavení srovnal z pokutového kopu Mohamed Salah.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/3)

Jak dlouhé se mohou pouhé dva roky zdát. Když jsme naposledy pokrývali Africký pohár národů, celý nejen fotbalový svět byl nadále ochromen pandemií covid-19, pročež Komorám před historickým osmifinále hrozilo, že nebudou mít brankáře. Neklidnou dobu konkrétně v hostitelském Kamerunu navíc umocnily předturnajové nepokoje. Nyní se Afcon zdánlivě obléká do běžného hávu, a po dlouhých 40 letech se vrací do Pobřeží Slonoviny...

Nigerijci si pohráli s Mozambikem a postupují

Peter Osaze Odemwingie se stal hlavní postavou středečního klání mezi Nigérií a Mozambikem. Jeho dvě branky rozhodly o postupu Nigerijců do čtvrtfinále, zatímco Mozambičany poslal domů. Těm na cestu ještě v závěru přibalil třetí branku Obafemi Martins.

Nigérii stačí k postupu remíza s Mozambikem

Fotbalisté Nigérie jsou už jednou nohou mezi nejlepšími osmi a muselo by se opravdu stát něco neočekávaného, aby z druhé postupové pozice spadli o patro níže. K postupu sice bude třeba alespoň bod, ovšem ten dává jistotu za jakýchkoli okolností.

Postupuje také Egypt. Mozambik musí doufat a bojovat

Egypt si podle očekávání poradil s Mozambikem. Díky vlastní brance Khana a zásahu Geda se obhájce trofeje již může radovat z postupu do čtvrtfinále.

Mozambik se postaví egyptskému favoritovi

Fotbalisté Mosambiku jsou na šampionátu považováni za hlavního outsidera skupiny a jejich postup by se rovnal zázraku. V prvním zápase dokázali získat šťastně bod s Beninem, ovšem Egypt, který bojoval v baráži o postup na MS 2010, je úplně jiná kategorie.

Benin vedl o dvě branky, ale hrubky gólmana zařídily remízu

Další z remíz, která celkem překvapila celou Afriku. Ne sice tolik, jako v předchozích případech, ovšem favoritem na vítězství byl určitě Benin. Ten nad trpaslíkem z Mosambiku dokonce vedl po 20. minutách hry už 2:0, jenže po dvou velkých hrubkách gólmana Yoanna Djidonoua, který se až příliš často vzdaloval od své branky, získal pouze bod a jeho postup do další fáze se značně zkomplikoval.

Benin chce proti Mozambiku protrhnout sérii bez výhry

Skupina C má jasné favority v podobě Egyptu a Nigérie, zbývající dva celky Benin a Mozambik tedy mohou jenom překvapit. Ve vzájemném zápase si ale pochopitelně půjdou pořádně po krku, jedině výhra je může udržet v boji o postup.