DIARIO AMÉRICA - FAVORITÉ POSTUPUJÍ

Argentina porazila Peru tím nejtěsnějším rozdílem (1:0) a Kolumbie rozhodla o svém postupu v posledních pěti minutách prvního poločasu utkání s Kostarikou. Jinak bylo vidět hodně bojovnosti, méně technické vyspělosti. Jaká byla jihoamerická sobota a jaká bude neděle?

DIARIO AM. - ČTVRTFINÁLOVÝ VÍKEND

Sobota a neděle jsou na COPA AMÉRICA vyhrazeny čtvrtfinálovým soubojům. Již dnes (ve střední Evropě vlastně až zítra po půlnoci) se střetnou Peru s Argentinou a Kolumbie s Kostarikou. Favorité? Neexistují! Pojďme se společně podívat na poslední hodiny před zahajovacím hvizdem rozhodčího. Zranění, názory, ohlasy, tresty a mnohem víc...

DIARIO AMÉRICA - KLID PŘED BOUŘKOU

Před zahájením se mluvilo o Brazílii, Argentině a Peru. Tato tři mužstva měla vyhrát své skupiny. Dnes se mluví o Kolumbii, Mexiku a Paraguaji. To oni sebrali favoritům první příčky. Ale vlastně se nic nestalo. Až ve čtvrtfinále začíná boj o místa na výsluní.

DIARIO AMÉRICA - TO BYLO DERBY!

Klasické derby "Rio de Plata" muselo uspokojit i toho nejnáročnějšího diváka. Argentina otočila během necelé minuty výsledek a v druhém poločase rozhodla nejen o svém vítězství, ale také o postupu z druhého místa. V prvním úterním souboji totiž Mexiko porazilo Ekvádor a skupinu B vyhrálo.

DIARIO AMÉRICA - VIVA MEXIKO!

Mexiko bylo pozváno na jihoamerickou hostinu, ale odmítlo se chovat jako slušně vychovaný host. S Uruguají se ještě přátelsky podělilo, ale na argentinském šťavnatém "churrasco" si již pochutnalo samo. V zápase velmi dobré úrovně dal jedinou branku Ramón Morales a Mexiko porazilo Argentinu 1:0!

DIARIO AMÉRICA - SMRŠŤ ARGENTINA

Druhý den se představila skupina B a Chiclayo hlásilo: Vyprodáno! A diváci si opravdu přišli na své. Mexiko - Uruguay 2:2 a především Argentina - Ekvádor 6:1! Za čtyři dolary jedenáct branek. Sám Saviola dal tři. A tak musím i dnes v "souboji" s EURO 2004 udělit bod pro COPA AMÉRICA - za dva dny 16 gólů! Na evropském turnaji jich za stejnou dobu bylo jen sedm.

Američané vyřadili Mexiko

V osmifinále na sebe narazily dvě příjemná překvapení turnaje. Američané, kteří postoupili na úkor Portugalska, a Mexičané, kteří dokonce vyhráli skupinu před Itálií a Chorvatskem. Z osmifinálového duelu vyšli vítězně reprezentanti USA, když porazili své mexické soupeře 2:0.

Itálie postoupila s odřenýma ušima

Reprezentace Itálie byla jen malý krůček od národní tragédie. Stačilo jen, aby Chorvatsko porazilo Ekvádor a Italové si jako třetí favorit v pořadí mohla balit kufry domů.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Mexiko porazilo Chorvatsko, padla první červená

V úvodním zápase skupiny G na sebe narazili nevyzpytatelní Mexičané a třetí z minulého MS, Chorvaté. Zástupci severní Ameriky byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli 1:0. Jediný gól zápasu dal v 60. minutě z penalty Cuauthemoc Blanco, nejlepší z Mexičanů. Penalta byla nařízena po jasném faulu obránce Borise Živkoviče, za který chorvatský zadák navíc viděl červenou kartu, první na letošním mistrovství.