Preview: Bulharsko - Irsko

Domácí Bulharsko nastoupí proti velmi silným Irům, a pokud bude chtít pomýšlet na postup, budou muset jeho fotbalisté naplno uspět, jelikož na druhou pozici ztrácí 5 bodů. Shodou okolností jsou druzí právě Irové.

Nominace Irska na kvalifikaci

Nominace Irska pro přátelský zápas proti Nigérii a kvalifikační duel o postup na MS 2010 proti Bulharsku.

Itálie - Irsko 1:1

Irsko si odváží z horké italské půdy bod za remízu 1:1, kterou v posledních minutách zápasu vystřelil Robbie Keane. Italové, kteří hráli téměř celé utkání bez vyloučeného Pazziniho, však i přes ztrátu bodů zůstávají na čele kvalifikační skupiny.

Preview: Itálie - Irsko

Výběr Squadry Azzury zatím podle předpokladů ovládá osmou skupinu a s pouhou jednou ztrátou dělá první kroky k obhajobě titulu. Nyní ovšem bude proti ní stát protivník, který je na tom velmi podobně a po případném vítězství může dokonce Itálii v tabulce přeskočit. Ve šlágru celé skupiny má Itálie výhodu domácího prostředí a nic jiného než tři body jí nedá klid do dalšího průběhu.

Irsko - Bulharsko 1:1

Irové ztratili vedení s Bulharskem vlastním gólem ze 74. minuty. Po celý zápas byli lepším týmem a především ve druhé půli měli svůj náskok zvýšit. Naopak se ovšem stala velká nepříjemnost, kterou zavinil chybující Kibane. Irsko má přesto na druhém místě před soupeřem dostatečný sedmibodový náskok.

Preview: Irsko - Bulharsko

Tento souboj může být klíčový pro celý další průběh skupiny. Pokud se totiž druhému Irsku podaří zvítězit nad třetím Bulharskem, odskočí a o první místo se ve zbytku kvalifikace bude zřejmě prát jen s vedoucí Itálií. Bulhaři na tom s novým koučem v čele navíc s formou nejsou nejlépe a hrát nebude ani největší hvězda Berbatov.

Nominace Irska na Itálii

Nominace Irska pro kvalifikační duel o postup na MS 2010 proti Itálii:

Irsko - Gruzie 2:1

Fotbalisté Irska po heroickém výkonu v druhém poločase nakonec dokázali udolat nepříjemného soupeře z Gruzie, který vedl už od první minuty a pak nepouštěl soupeře do žádných vážnějších akcí. Hrdinou zápasu se stal Robbie Keane, který vstřelil oba góly domácích v rozmezí pěti minut a zachoval naději Irů na MS v reálném světle.

Preview: Irsko - Gruzie

V kvalifikační skupině 8 se zatím velmi lehce a překvapivě drží na druhé příčce Irsko, které má čtyřbodový náskok před favorizovanějším Bulharskem a za cestou minimálně do baráže vykročilo tou správnou nohou. Teď však bude bojovat o další body doma s Gruzií, která je ale v posledních letech katem favoritů a umí jim pořádně zatopit.

Nominace Irska na Polsko

Nominace Irska pro přátelské utkání proti Polsku.

Irsko - Kypr 1:0

Robbie Keane zařídil už v páté minutě Irsku povinné vítězství nad Kyprem, ale muži v zeleném nepředvedli vůbec dobrý výkon. Díky jedné brance se domácí vyhoupli na druhou pozici za vedoucí Itálii.

Preview: Irsko - Kypr

Irové nezačali kvalifikaci na MS do Afriky s novým italským trenérem Giovannim Trapattonim vůbec špatně. Prozatím jsou na druhém místě, po přijatelné zářijové remíze v Černé hoře jim nyní velí povinnost zvítězit. Kypr je totiž předposlední s jedním bodem na kontě.

Nominace Irska na kvalifikační duel o postup na MS 2010 proti Kypru.

Černá Hora - Irsko 0:0

V Černé Hoře se dělily body. Především díky skvělému výkonu brankáře Shaye Givena si odvezli Irové z Balkánu alespoň bod. Irové tak mají po dvou utkáních čtyři body. Černohorci si budou muset na své historicky první soutěžní vítězství počkat.

Preview: Černá Hora - Irsko

Jeden ze dvou hlavních favoritů osmé kvalifikační skupiny z Irska zajíždí k druhému utkání na cestě do Jihoafrické republiky do Černé Hory povzbuzen splněním nelehkého víkendového úkolu - výhrou nad nevyzpytatelnými Gruzínci.