Bosňané proklínali po těsné prohře v Portugalsku tyče

Velká smůla připravila fotbalisty Bosny a Hercegoviny o lepší výsledek v úvodním utkání baráže o postup na mistrovství světa na hřišti Portugalska. Hosté po prohře 0:1 proklínali brankovou konstrukci - dvakrát trefili břevno a jednou tyč.

Francii stačil k výhře nad Irskem jediný gól

Obhájci světového stříbra jsou docela blízko postupu na nadcházející šampionát. Na Iry totiž vyzráli díky šťastné trefě Anelky a to je přitom ještě čeká souboj před domácím publikem. Celkový triumf Ostrovanů by tak byl překvapením.

Francie plní roli favorita na horké irské půdě

Obhájci stříbrných medailí z minulého světového šampionátu bojují o holou účast na příštím turnaji! Už nemá jakožto poslední mistr přímý postu předem zajištěn, tak jako před sedmi lety. V cestě jim tedy ještě stojí Irsko, se kterým se Francouzi shodou okolností utkali v kvalifikaci na německé mistrovství a zvládli ho porazit jen jednou, a to pouze 1:0.

Nominace Irska na baráž proti Francii

Nominace Irska na barážová střetnutí o postup na MS 2010 proti Francii (14.11. a 18.11.):

V baráži o mistrovství světa se utkají Slovinci s Ruskem

V evropské baráži o postup na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice se utkají dvojice Irsko - Francie, Portugalsko - Bosna a Hercegovina, Řecko - Ukrajina a Rusko - Slovinsko. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu. Hrát se bude 14. a 18. listopadu.

Irsko - Černá Hora 0:0

Přátelská atmosféra, nikterak vražedné tempo a velmi milosrdné skóre. Takový byl nic neřešící duel Irska s Černou Horou. Oba soupeři se po nemastném neslaném výkonu rozešli smírně bez branek.

Preview: Irsko - Černá Hora

Iry vede Ital Giovanni Trapattoni a hned na první pokus dostal Iry alespoň do baráže o světový šampionát. To není tak špatná vizitka. Zvlášť když měl za úkol z kabiny vymést špínu nadělanou jeho předchůdcem Stephenem Stauntonem. Teď už Ostrované nemají o co hrát, stejně jako jejich soupeř, oni se jen musejí soustředit na nadcházející dvojzápas, do kterého ovšem půjdou v mírné nevýhodě.

Irsko - Itálie 2:2

Branka Alberta Gilardina z poslední minuty znamená pro Italy jistotu postupu na světový šampionát do Jihoafrické republiky. Domácí Irové dvakrát vedli, více než remízu 2:2 z tohoto zápasu však vytěžit nesvedli, a tak najisto zůstávají druzí s výhledem na boje v baráži.

Italové do Irska bez Cannavara

Irové už zřejmě jen těžko mohou postoupit do Afriky z prvního místa. Na vedoucí Itálii ztrácejí čtyři body, a i kdyby se jim nyní podařilo nad ní zvítězit, stále budou ztrácet před posledním zápasem bod. A tak Irsko může alespoň prověřit své schopnosti před očekávanou baráží.

Trapattoni povede irské fotbalisty až do roku 2012

Trenér Giovanni Trapattoni povede irské fotbalisty až do roku 2012. Sedmdesátiletý Ital se dnes s vedením Fotbalové asociace dohodl na prodloužení smlouvy, která měla vypršet příští rok.

Nominace Irska na kvalifikaci

Nominace Irska pro kvalifikační duely o postup na MS 2010 proti Itálii a Černé Hoře.

Kypr - Irsko 1:2

Robbie Keane opět složil další zkoušku z dokonalosti a výrazně oživil myšlenku Irů na mistrovství světa. Sedm minut před koncem totiž zajistil ostrovnímu týmu jistotu baráže.

Preview: Kypr - Irsko

Bude se opakovat říjen 2006, nebo Irsko naváže na tradici z kvalifikací na mistrovství světa a potvrdí své ambice atakem na první příčku?

Nominace Irska na Austrálii

Nominace Irska pro přátelské utkání proti Austrálii.

Bulharsko - Irsko 1:1

Irsko si z bulharské Sofie odváží cenný bod za remízu 1:1. Do vedení dostal Irsko ve 24. minutě Richard Dunne, o pět minut později však udělal velkou chybu Kilbane a Dimitar Telkiyski vyrovnal na konečných 1:1.