Severní Makedonie narazí na Bulhary, kterým se doma výjimečně daří

Svou pouť Ligou národů začíná taky Bulharsko, které čerpá výhodu z domácího prostředí. Diváci na stadionu Ludogorec Arena v Razgradu se těší na prvního soupeře, kterým se stane příznivá Severní Makedonie.

Petrov povede Bulharsko také do bojů v Lize národů

Bulharský fotbalový svaz aktivoval opci v jednoleté smlouvě Jasena Petrova a prodloužil s ním tak spolupráci o další rok. Původní kontrakt měl kouči národního týmu vypršet za 12 dní. Hlavním cílem bude vyhrát skupinu s Gruzií, Severní Makedonií a Gibraltarem v Lize národů...

Švýcarsko na úkor Itálie postoupilo po výhře nad Bulharskem na světový šampionát

Švýcarsko si na úkor aktuálních mistrů Evropy zajistilo přímý postup na světový šampionát do Kataru. V souboji s Bulharskem nemělo situaci ve svých rukou, bylo třeba svého soupeře skolit vyšším rozdílem a ani tato skutečnost mu k úspěchu stačit nemusela. Svou část úkolu přece splnilo. A protože Itálie senzačně neporazila Severní Irsko, vsunulo se na první příčku.

Švýcarsko se v duelu s Bulharskem ještě pokusí předskočit vedoucí Itálii

Tahle honba za přímým postupem může být pořádně zajímavá. O tuhle výsadu se totiž perou ve skupině C dva celky, které mají na svém kontě shodný počet bodů a téměř totožné skóre. A protože právě rozdíl vstřelených a inkasovaných branek je pro umisťování v tabulce klíčovým faktorem, bude muset Švýcarsko v souboji s Bulharskem zabrat i po stránce finálního resumé.

Bulharsko díky nádherným gólům Nedeleva porazilo Severní Iry

Severní Irsko nezvládlo duel v Bulharsku a s domácím týmem prohrálo 1:2. Viděli jsme souboj dvou naprosto odlišných poločasů, přičemž hlavní hvězdou celého utkání se stal domácí záložník Todor Nedelev. Do sítě brankáře Peacocka-Farrella totiž vstřelil obě branky své země.

Bulhaři se Severním Irskem chtějí udržet teoretickou naději na baráž

Jejich šance na baráž o mistrovství světa už jsou maximálně teoretické. Severní Irsko padlo ve Švýcarsku, Bulharsko ztratilo všechny body v Litvě, a tím se oba týmy prakticky vyřadily z boje o druhou příčku. Na tu nyní ztrácí oba šest bodů a Severní Iry může jen částečně utěšovat fakt, že mají oproti svému dnešnímu soupeři jeden zápas k dobru...

Černych dvěma góly nasměroval Litvu k výhře nad Bulharskem

Bulharsko nezvládlo navázat na velmi solidní zářijové období, během něhož zaznamenalo v kvalifikaci o postup na světový šampionát v Kataru čtyři body, remizovat přitom dokázalo na půdě Itálie, a v Litvě padlo. Pobaltský celek tak oplatil svému soupeři porážku z minulého měření sil, které se konalo právě zhruba před měsícem, a zapsal si svůj první velký úspěch.

Lepšící se Bulharsko hodlá uspět na půdě dosud bezbodové Litvy

Litva se s nulovým bodovým ziskem a jednou vstřelenou brankou na kontě nachází na dně tabulky skupiny C v rámci kvalifikačních bojů o světový šampionát v Kataru, a ačkoli nyní doma vyzve celek, který je v průběžném pořadí jen o příčku výše, bude plnit roli mírného outsidera. Bulharsko totiž vykazuje od začátku tohoto cyklu neustále se lepšící výkonnost.

Bulharsko v závěru díky Čočevovi porazilo Litvu

Bulharsko se s Litvou dlouho trápilo, ale nakonec si dokázalo připsat tři body. Děkuje za ně Ivajlu Čočevovi, který pár minut před koncem uklidil hlavou přímý kop do sítě.

Bulharsko navazuje na remízu s Itálií, v neděli musí vyhrát

Bulharsko v kvalifikačním cyklu o postup na světový šampionát do Kataru ještě nevyhrálo a to potřebuje v neděli nutně změnit. Svěřenci Jasena Petrova před sebou mají papírově nejlehčí zápas, doma hostí Litvu.

Chiesa Italům nestačil, Bulharsko veze z Florencie bod

Italové překvapivě ztratili dva body, protože v domácím prostředí stadionu Artemia Franchiho nedokázali Bulharům vstřelit víc než jednu branku. Bulharsko díky Ilievovi dokázalo to samé, takže body se nakonec dělí.

Bulhaři doufají v zázrak. Jedou totiž na půdu mistrů Evropy

Čtvrteční večer bude patřit mimo jiné také posledním mistrům Evropy. Italové stále ještě vzpomínají na nedávné chvíle slávy, které jim vyneslo zlato z Wembley. Zároveň se ale Manciniho celek pokusí protáhnout svou sérii neporazitelnosti v rámci kvalifikace na mistrovství světa. Soupeřem jim budou Bulhaři.

Bez branek. Severní Irsko se rozešlo s Bulharskem smírně

Oba celky si v tomto kvalifikačním cyklu připsaly na své konto své první body, zářit radostí ale nemůžou, neboť svou situaci v tabulce skupiny C úplně nevylepšily a i nadále jsou aspoň druhé příčce vzdáleny na rozdíl nepříjemných pěti bodů. Za celých devadesát minut branka mezi Severním Irskem a Bulharskem, které na sebe narazily poprvé od roku 2008, nepadla.

Kdo urve první body v kvalifikaci? Severní Irsko narazí doma na Bulharsko

Severní Irsko ani Bulharsko nevstoupily do tohoto kvalifikačního cyklu tou správnou nohou. Domácí odehráli zatím jen jedno utkání, v Itálii prohráli o dvě branky, hosté už padli dvakrát, v obou případech přitom doma, a to se Švýcarskem a Itálií. Nutno však podotknout, že teď na sebe můžou narazit přece vyrovnanější mužstva, která budou prahnout po prvním zisku bodů.

Itálie veze z Bulharska další výhru

Reprezentace Itálie nezaváhala ani ve svém druhém zápase kvalifikační skupiny C a v Bulharsku zvítězila po brankách Andrey Bellotiho a Manuela Locatelliho 2:0. Náskok Squadry Azzurri se podařilo zařídit těsně před koncem prvního poločasu po pokutovém kopu prvně jmenovaného střelce. Pojistku na 2:0 vsítil Locatelli až osm minut před koncem.