Angličané si proti Alžírsku nemohou dovolit zaváhat

Stadion v Kapském Městě uvidí v pátek večer souboj týmů, které v úvodu světového šampionátu připravili o lepší výsledek chybující brankáři. Anglický gólman Robert Green se svou hrubkou podepsal pod remízu 1:1 s fotbalisty USA a Alžířan Fauzí Čaučí dokonce pod porážku 0:1 se Slovinskem.

Alžírský kouč svého brankáře po chybě proti Slovincům nezatratil

Hrubka brankáře Fauzího Čaučího se podepsala pod dnešní prohru fotbalistů Alžírska 0:1 se Slovinskem, ale nešťastnému gólmanovi se hned po utkání dostalo podpory od trenéra Raby Saadána. Ten s Čaučím prý počítá i pro zbytek šampionátu.

Slovinci šťastně porazili Alžírsko a vedou skupinu

Vyloučení Ghezzala a chyba brankáře Chaouchima rozhodly o tom, že tři body v utkání proti Alžírsku si připíše Slovinsko. To v nezáživném utkání vyhrálo 1:0 a posunulo se do čela skupiny C. Autorem jediné a šťastné branky se stal Koren.

O dobrou výchozí pozici se střetne Alžírsko se Slovinskem

Na Peter Mokaba Stadium v Polokwane se odehraje nesmírně důležité utkání z hlediska postupových ambicí skupiny C, narazí na sebe Alžírsko a Slovinsko. Konfrontace severoafrického fotbalu s evropským je lákavá, oba celky patří mezi outsidery celého šampionátu, ovšem oba mají velmi reálnou šanci dostat se mezi šestnáct nejlepších.

Představení účastníků MS 2010 - Alžírsko

Účast Alžírska na mistrovství světa patří k jednomu z největších překvapení kvalifikačních bojů. Severoafrický tým tak bude na nadcházejícím šampionátu velkým outsiderem, tato role mu ale může vyhovovat. Mužstvo naznačilo své možnosti již na Africkém poháru národů, kde skončilo až v semifinále.

06.06.2010 Profily, historie 62 komentářů
Zaujalo nás

Alžírská nominace na MS je bez překvapení

Konečná nominace alžírské reprezentace pro mistrovství světa v Jihoafrické republice se obešla bez překvapení. Z klíčových hráčů v ní chybí pouze záložník Murad Mighní z Lazia Řím, kterého na šampionát nepustila operace pravého kolena.

Předběžná nominace Alžírska na MS

Předběžná nominace Alžírska na MS v Jihoafrické republice. K 25 hráčům bude 11. května přidáno dalších pět, těsně před turnajem tak trenér Rabah Saadane vyřadí sedm fotbalistů.

Zidane by mohl trénovat Alžírsko

Bývalý nejlepší světový fotbalista Zinédine Zidane by se od léta mohl stát trenérem národního týmu Alžírska. Francouzský mistr světa i Evropy má kořeny právě v této severoafrické zemi a podle deníku Sud-Ouest už jej kontaktoval samotný alžírský prezident Abdal Azíz Buteflika.

Nominace Alžírska na Srbsko

Nominace Alžírska pro přátelské utkání proti Srbsku.

Nigérie slaví bronz, Alžírsko skolila jedinou trefou

Počtvrté v řadě z posledních pěti odehraných turnajů Nigérie zvládla zápas o třetí místo a získala historicky již sedmý bronz na Africkém poháru národů. Oslabené Alžírsko předvedlo příšerný výkon, a tak Nigérii stačila k výhře jediná branka ze druhého poločasu, o kterou se postaral Obinna.

V souboji o třetí místo na africkém mistrovství vyzve Nigérie Alžírsko

Souboj poražených semifinalistů bude v sobotu v podvečer k vidění v angolské Benguele. Kdo si na své konto připíše konečné třetí místo, se rozhodne mezi celky Alžírska a Nigérie.

Egypt jde za třetím triumfem v řadě. Do finále jasně přešel přes Alžírsko

Alžírsko dnes Egypt porazilo jen v červených kartách, celkově nasbíralo tři. Gólově se ale v semifinále mistrovství Afriky prosazoval pouze Egypt. Nejprve se z penalty trefil Hosny Abd Rabo, následovaly tři branky ve druhém dějství - od Zidana, Shafyho a Geda. Vítězové tak mohou pomýšlet na třetí zlato v řadě, ve finále vyzvou Ghanu.

Egypt se chce v semifinále proti Alžírsku revanšovat za baráž

Druhý finalista bude znám až v pozdějších večerních hodinách středoevropského času. Alžírsko se do semifinále probojovalo po dvaceti letech, cesta do finále je však bráněna dvojnásobným obhájcem z Egypta.

Sloni na mistrovství končí, Alžířanům nestačili v prodloužení

Po dvaceti letech se Alžírsko dostalo do semifinále Afrického poháru národů. Střídající Hameur Bouazza teprve tři minuty po prodloužení rozhodl o výhře 3:2 nad favoritem z Pobřeží Slonoviny. Sloni přitom byli postupu hodně blízko, Keita totiž v 89. minutě poslal svůj tým do vedení 2:1. Ve druhé minutě nastavení ale dokázal srovnat Alžířan Bougherra.

Slonům zkříží ve čtvrtfinále cestu Alžírsko

Dva účastníci mistrovství světa. Dva velicí kandidáti na celkové vítězství afrického turnaje. Dva týmy, které ve svých skupinách nasbíraly shodně čtyři body. Dva týmy, jenž jsou podle žebříčku FIFA mezi třiceti nejlepšími týmy na světě. Přesto bude v dnešním utkání vcelku jasný favorit - Pobřeží slonoviny.