22.09.2019 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

Další ztráta United venku, tentokrát podlehli West Hamu

West Ham překvapil Manchester United a po výhře 2:0 se dostal na páté místo v tabulce. Domácí skórovali pokaždé na konci obou poločasů, přesně se trefili Jarmolenko s Cresswellem. Hosté toho směrem dopředu moc nepředvedli a vcelku po zásluze odjeli z Londýna s prázdnou.

Manažer kladivářů Pellegrini udělal v sestavě svého celku dvě změny. Masuaku uvolnil na levém kraji obrany místo pro Cresswella a Fornals v záloze zacelil místo po absentujícím Lanzinim. Rudí ďáblové ve čtvrtek porazili v Evropské lize Astanu a jejich lodivod Solskjaer obměnil téměř celou jedenáctku. V základu zůstali pouze záložník Matić s útočníkem Rashfordem. V jedenáctce nechyběli ani další opory, jako brankář De Gea, obránci Lindelöf s Maguirem či tvůrce hy Mata.

Začátek duelu přinesl především řadu nepřesností na obou stranách. Až v patnácté minutě se k první střele dostal Matić, našel však pouze náruč gólmana Hammers Fabiańskiho. Úspěšný se svým pokusem nebyl ani Jarmolenko o šest minut později. Ve 36. minutě rozehráli domácí standardní situaci, po které skončil volej Noblea v rukavicích De Gey. West Ham při konci poločasu převzal iniciativu a nakonec se dočkal úvodní branky. Pěknou akci po Nobleovi a Andersonovi zakončil přesnou přízemní střelou Jarmolenko.

Zatímco v úvodu zápasu se dlouho čekalo na větší vzrušení, druhý poločas přinesl velkou šanci již čtyři minuty po svém začátku. Pereira našel v pokutovém území Matu, na kterého zívala prázdná brána, jenže španělský fotbalista nedokázal ve skluzu usměrnit míč do sítě. Poté McTominay přišel s nepřesnou střelou a obdobně si počínal též Haller na druhé straně. Mnohem lépe mířil v 62. minutě Anderson, De Gea byl ale připraven.

Ani Fabiański nechtěl zůstat pozadu. V 67. minutě nejprve kryl ránu McTominaye z úhlu, po následném rohovém kopu se zaskvěl proti Maguierovi, jenž střílel z hranice malého vápna. Pak zase přišly chvíle Aarona Cresswella. V 77. minutě se levý bek West Hamu z přímého kopu ještě zastřeloval, o sedm minut později již ale střílel přesně do šibenice a přidal druhý zásah Hammers.

United už se ve zbývajících minutách nezmohli na odpověď. James v 86. minutě střílel pouze do boční sítě, jinak si hosté velkou šanci nevypracovali. Rudí ďáblové tak museli skousnout druhou porážku v sezóně.

Autor: Ondřej Vaculík / onlajny.com