04.05.2019 20:45 CET
2 : 3
(1:2)

Thriller v Newcastlu. Liverpool rozhodl o výhře 3:2 až v závěru

Premier League nabídla další krásný zápas. Na severu Anglie se utkaly Newcastle s Liverpoolem a zase šlo o hodně. Tedy alespoň Liverpoolu, který nakonec v závěru urval tři body za vítězství 3:2. Míč je teď na straně Manchesteru City...

Nejen v Premier League, ale rovnou v celých víc než stoletých dějinách anglického fotbalu, se stalo pouze třikrát, že by tým v nejvyšší soutěži nasbíral 94 bodů nebo víc. Loni to rekordně zvládl Manchester City, před patnácti lety to byla Chelsea, no a letos Liverpool, který má navíc zápas k dobru. Přesto je stále velmi pravděpodobné, že ani s tímto úchvatným ziskem nevyhraje titul...

V dnešním utkání každopádně Reds svůj úkol zvládli a vyvinuli na Manchester City velký tlak do závěrečných dvou duelů. Skóre načal už ve třinácté minutě nejlepší hráč letošní sezóny Premier League Virgil van Dijk, který jako kladivo zatloukl roh Alexander-Arnolda do sítě Newcastlu.

Magpies však zápas rozhodně nevypustili - přestože mohli - a za to jim patří uznání. Ve dvacáté minutě srovnal svým premiérovým gólem v PL Christian Atsu, no a za pár minut mohl jít Newcastle klidně do vedení. Ayoze Pérez však po pohledné akci trefil jen brankovou konstrukci. Obratem přišel trest v podobě gólu Mohameda Salaha na 2:1, u kterého asistoval opět Alexander-Arnold.

Jenže nebyl by to Liverpool, aby diváky nenapínal až do konce. Osm minut po obrátce kopal Ki roh, míč se vrátil do šestnáckty a Salomon Rondón jej nekompromisně narval do sítě. Dvacet minut před koncem utrpěl Liverpool další těžkou ránu. Mohamed Salah se ve vápně srazil s gólmanem Dúbravkou a těžký střet odnesl nejspíš otřesem mozku. Ať tak, nebo onak, dlouhé ošetřování mu nepomohlo a ze hřiště musel být za potlesku ochozů odnesen na nosítkách.

Hra se pak navíc kvůli podobným ošetřováním Ki a Péreze rozkouskovala a než se Liverpool opět dostal do jakéhos takéhos tempa, běžela 80. minuta. Přesto se Reds v samotném závěru chytil stébla a zachovali naději na zisk titulu. Pět minut před koncem poslal střídající Shaqiri centr na hlavu dalšího žolíka Divocka Origiho - a ten i s výrazným přispěním Lascellese rozhodl o výhře 3:2.

Autor: Marek Ustohal