09.09.2017 16:00 CET
1 : 2
(0:1)

Leicester City - Chelsea FC 1:2

Fotbalisté Leicesteru City se na mistra ligy připravili velice dobře a od úvodu moc rozumně bránili. Chelsea mněla s poctivou defenzivou Foxes veliký problém. Domácí se do ofenzivy pouštěli jen málo, ovšem když byli v útoku, obrana The Blues měla co dělat. V prvním poločase se celkově hrál vyrovnaný fotbal, i když nebezpečnější byla Chelsea.

Odměna pro anglického šampiona přišla krátce před koncem první části hry. Do černého se trefil hlavou španělský kanonýr Alvaro Morata. The Blues měli do přestávky možnost přidat taky další branku, ale stav se již nezměnil.

Leicester se snažil srovnat, ale v útoku se mu absolutně nedařilo a přišel trest. Velice šikovně z dálky vypálil N'Golo Kanté a Chelsea již vedla o dva přesné zásahy. Následně se zápas zdramatizoval, když hosté faulovali ve vápně a Jamie Vardy snížil stav utkání na 1:2.

The Foxes žili až do konce zápasu a hráli na hranici rizika. Hosté se dostávali do brejků, ale skórovat nedokázali. V nastaveném čase druhé půle téměř domácí vyrovnali, ale branka již nepadla a Modří si zapsali důležité tři body.

Autor: Jakub Vaverka