16.04.2017 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Manchester United - Chelsea FC 2:0

Náskok londýnské Chelsea na čele tabulky už je jen čtyřbodový. Blues totiž nedokázali zareagovat na sobotní zdar Tottenhamu, když na půdě Manchesteru United po naprosto bezkrevném výkonu prohráli 2:0.

Jose Mourinho svůj celek na duel připravil precizně, Rudí ďáblové do utkání vyrukovali s konkrétním herním plánem, který zafungoval na jedničku. Výborným tahem bylo nasazení Herrery coby osobního strážce Edena Hazarda. Španěl nejen, že svého soka vymazal, dokonce ke svému výkonu přidal ještě nadstavbu v podobě vstřelené branky a asistence.

Hned první minuty také naznačili, s čím bude mít obrana hostů pořádné problémy. Aktivní Rashford se v prvních 10 minutách dostal za záda svých strážců hned dvakrát, přičemž v druhém případě z toho vytěžil úvodní branku duelu. Nejprve trefila Matičova přihrávka ruku Herrery, píšťalka rozhodčího však zůstala chybně němá. Španělský reprezentant pak na nic nečekal a okamžitě vyslal parádní kolmici a Rashford pak v samostatném nájezdu překonal Begoviče.

Po 15 minutách mohl vedení navýšit Ashley Young, jeho křižná střela však těsně minula vzdálenější tyč. Chelsea se každopádně vůbec nedostávala do zápasu a i nadále to byli domácí, kteří na trávníku jasně dominovali. V další dobré šanci se zjevil Rashford, jehož střílený centr však Begovič zvládl zneškodnit. Těsně před koncem první půle si pak málem vstřelil vlastní gól Cahill, který centr Rashforda nakonec tečoval na horní síť branky.

Pokud fanoušci Blues očekávali po pauze razantní zlepšení, museli být zklamáni. Hned po pěti minutách totiž londýnský celek obdržel další direkt, když se na hranici vápna do balónu opřel Herrera, jehož projektil nešťastně tečoval do protipohybu Begoviče Zouma, a tak se United radovali podruhé.

Chelsea v závěrečné pasáži sice získala územní kontrolu, nicméně ji v žádné výraznější příležitosti přetavit nedokázala. Zmohla se pouze na nepřesné střely Pedra a jeden závar po rohovém kopu, kdy ale Costa míč do sítě dopravit nedokázal. Manchester United si tak naprosto po zásluze připsal na své konto tři body a i nadále zůstává ve hře o umístění v první čtyřce.

Autor: Víťa Srp