24.10.2015 16:00 CET
2 : 1
(1:0)

West Ham United - Chelsea FC 2:1

West Ham pokračuje v senzačních výkonech a především výsledcích. Na domácí půdě porazil Chelsea 2:1 a minimálně do večera si pro sebe uzurpoval fantastické druhé místo v tabulce. Pomohly mu k tomu góly Zárateho a Carrolla; Chelsea, která hrála druhý poločas bez vyloučeného Matiće, nezachránila ani Cahillova trefa.

Začátek zápasu nebyl nikterak atraktivní. Převládala bojovnost a spousta soubojů, především West Ham dorážel na každého hráče Chelsea, který se dostal k míči. V deváté minutě se do ojedinělé příležitosti dostal po Fábregasově obloučku Diego Costa - tomu ale volej vůbec nesedl a míč z jeho kopačky letěl vysoko nad.

West Ham poprvé zahrozil po čtvrthodině hry, kdy se k přímému kopu z dobré pozice postavil Dimitri Payet. Jeho vysokou střelu sice vyrazil Begović na roh, ale z něj už Kladiva udeřila naplno. Centr totiž promáchl Diego Costa, míč se tak dostal až k Maurovi Zaratemu, jenž technickou střelou na bližší tyč otevřel skóre.

Chelsea byla blízko vyrovnání při standardní situaci Williana, který za vápnem napřáhl a přízemní ranou donutil Adriána k těžkému zákroku. Doslova milimetry od gólu pak svěřence Josého Mourinha dělilo pět minut po půlhodině hry. Zouma se po rohu dostal k hlavičce a Lanzini měl velké potíže s tím dostat balón z brankové čáry.

V závěru poločasu si pak Chelsea "vyžrala" smůlu definitivně. Nejprve měli sice Londýňané velké štěstí při šanci Lanziniho, který po Payetově přihrávce střílel těsně nad. Pak Blues ale málem vysvobodil Cesc Fábregas, který konečně Adriána překonal. Gól však nebyl uznán kvůli těsnému (ne)ofsajdu. A rozhodčí nakonec de facto sebrali naději hostí na úspěch i vzápětí, když Jonathan Moss přísně vyloučil Matiće.

Po změně stran už dokonce zmizel z plochy i José Mourinho, který byl údajně za přestávkové protesty v tunelu vykázán na tribunu. Chelsea ale i bez něj začátek poločasu byla jasně lepší a po deseti minutách se dočkala zaslouženého vyrovnání. Rohový kop po Zoumově zásahu dopadl až ke Garymu Cahillovi, jenž jej nekompromisně zatloukl do sítě - 1:1

Hra se po vyrovnání velmi zklidnila; oslabená Chelsea velmi dobře bránila a dokázala díky technice Williana, Hazarda nebo Mikela držet míč i v blízkosti branky Hammers. West Ham měl velké problémy si vytvořit jakoukoli šanci, ale nakonec se rozhodnutí přece jen dočkal necelou čtvrthodinu před koncem. Na Cresswellův centr si naskočil střídající Andy Carroll, jehož přesná hlavička má pro domácí cenu tří bodů.

Autor: Marek Ustohal