17.08.2013 16:00 CET
2 : 2
(0:0)

Nejnapínavější utkání prvního kola vidělo Carrow Road

Nejdražší posila v historii Norwiche se okamžitě začíná vyplácet. Ricky Van Wolfswinkel skvostnou hlavičkou 20 minut před koncem strhujícího střetnutí s Evertonem přeci jen pro svůj nový tým zařídil alespoň bod za remízu 2:2.

Pro domácí Kanárky je to celkem zadostiučinění, neboť to byl povětšinou Everton, kdo tahal za delší konec pomyslného provazu. Velkou inspirací byl přitom pro Toffees teprve 19letý, Moyesem ignorovaný záložník Ross Barkley, jenž si brzy připsal jednu nepřesnou ránu. Tu následovala hlavička Fellainiho a dvě solidní příležitosti Mirallase. Norwich se do přestávky dostal k jedinému výstražnému znamení, které ještě poněkud znehodnotil špatný timing Wolfswinkelova švihu.

Přesto to byli právě domácí, kdo se po změně stran ujal vedení. Whittaker v 51. minutě šokujícím způsobem, v takřka nulovém úhlu, ideálně navázal na vlastní střelu odraženou od levé tyče evertonské klece. Everton se každopádně zaskočit nenechal, spíš naopak odpověděl s mimořádnou vervou. Sympaticky hrající Barkley ranou z necelých 25 metrů okamžitě vyrovnal a za dalších pět minut Colemanova pohotová dorážka Jelavićovy střely znamenala bleskurychlou obrátku skóre.

Ne však permanentní, pořád tu totiž byl Van Wolfswinkel. Nizozemský forvard si v 71. minutě majestátně došplhal pro Whittakerův nepovedený centr a založil pořádnou explozi emocí, která se ještě strhla v závěrečné dvacetiminutovce. Během ní vyniklo duo Ruddy-Martin, které společně zablokovalo takřka tutové pokusy Naismithe a Jelaviće.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk