04.12.2013 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Moyes utkání proti „svým“ nezvládl. United doma Evertonu podlehli po 21 letech

Jak řekl Gary Lineker: David Moyes konečně uviděl Everton vyhrát na Old Trafford. Nepříjemný červíček tkví v tom, že se mu to poštěstilo až v době, kdy vedl poražený celek. O vítězství, kterého Toffees dosáhli naposledy na prahu plnoletosti Ryana Giggse, se postaral hrdina posledního týdne Premier League Bryan Oviedo.

Everton měl už první výraznější šanci, když navrátilec do sestavy Kevin Mirallas z dálky parádně provětral rukavice Davida De Gey. Aktivnějším v první půli však byl Manchester United. Rooney však z úhlu Howarda nepropálil, hlavička Ryana Giggse pak těsně minula branku. Nejblíže gólu byl v první půli Wayne Rooney o chvíli později, když jeho tečovaná střela doputovala na tyč.

Anglický forvard si pak nechal proklouznout obrovskou příležitost mezi prsty. Respektive mezi nohama, když fatálně netrefil skrytou přihrávky od lajny. Ani svěřenci Roberta Martineze se nicméně nehodlali odmlčet - Lukakua musel zastavit kostrbatým zákrokem De Gea.

Druhá půle nabídla o poznání vyrovnanější podívanou. Hned zpočátku dějství prověřil Howarda z dálky Evra, aby poté Deulofeu po samostatném úniku z úhlu prakticky přihrál míč španělskému gólmanovi do náruče. Klíčový moment z pohledu ofenzivní snahy United přišel dvacet minut před koncem. Rohový kop si našel Patrice Evra, jehož hlavičku skvěle reflexivně vyrazil Howard - ovšem jen před Welbecka, který dorážkou rozezněl břevno.

A tak mohl do gólové hry promluvit hostující tým od řeky Mersey. Pět minut před koncem měl Kevin Mirallas velkou příležitost rozhodnout, ale z přímého kopu trefil jen tyč. Trápit jej to však nemuselo, jelikož už za minutu se po nepřehledné situaci před vápnem United dostal míč až k Lukakuovi. Belgický kanonýr sice svým pokusem o střelu nikoho nevyděsil, jenže "pas" na zadní tyč zastihl včas hrdina Bryan Oviedo, který potopil trápící se United ještě hlouběji pod hladinu.

Autor: Marek Ustohal