15.12.2013 14:30 CET
0 : 3
(0:2)

Man Utd konečně vyhrál. Vyplenil Villa Park

Že by se začalo blýskat na lepší časy? Manchester United po dvou porážkách v řadě a čtyřech zápasech bez vítězství konečně získal v utkání všechny tři body. Ve Villa Parku se zaskvěl Danny Welbeck, který Guzanovo konto zatížil dvěma góly.

Oba vstřelil už v samotném úvodu utkání. Po čtvrthodině hry slavil se spoluhráči poprvé, když vytěžil ze skvělé práce Valencii. Rychlý křídelník utekl dvěma soupeřům u pravé lajny a do jeho centru položil ve vápně hlavu Januzaj. Od něj šel míč do tyčky, ale dorážku dokázal nasměrovat do sítě Welbeck.

Za tři minuty skóroval mladý Angličan znovu. Opět u toho byl Luis Antonio Valencia, jenž zopakoval centr od pravé lajny a Welbeck skluzem zvýšil už na 2:0.

Do poločasu se dvě hlavní postavy utkání dostaly do šance ještě jednou - Valencia se vyskytl sám před Guzanem, ale místo střely ještě podivně hledal pod sebou spoluhráče. Welbeck pak mířil na gólmana sám z křídla, ale netrefil branku.

Třetí gól dali United až po poločase. Postaral se o něj Tom Cleverley, který využil chybné rozehrávky domácích a po skvělém pasu od Rooneyho prostřelil Guzana. Welbeck nakonec mohl dokonat hattrick zhruba dvacet minut před koncem, jenže s prázdnou brankou si nepotykal a míč poslal nad břevno.

Autor: Marek Ustohal