18.08.2012 16:00 CET
1 : 0
(1:0)

West Ham díky Nolanovi udolal Aston Villu

Vstup do obnovené premiéry West Hamu vyšel. Ofenzivně vyčpělou Aston Villu porazil jediným gólem, o který se postaral kanonýr mezi záložníky Kevin Nolan. Paul Lambert tak prožívá hořký první den Premier League, debut s Villans nezvládl, navíc "jeho" Norwich inkasoval ostudného bůra na půdě Fulhamu.

První velká šance utkání se zrodila krátce po čtvrthodině hry a na svědomí ji měli dle očekávání domácí hráči West Hamu United. Carlton Cole se s míčem zjevil na malém vápně, dokázal i vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován pozornou obranou. Pět minut nato s velkou příležitostí přispěchali i Villans, ke střele z voleje se odhodlal Ireland, jenže ani on neprostřelil soupeřem postavenou zeď - tu vytvořil James Collins, nová posila Hammers právě z Aston Villy.

V průběhu první půle toho příliš k vidění nebylo, nejvíc zvedaly diváky ze sedadel standardní situace. A právě z ní padl i první (a zároveň jediný) gól utkání. Zahrál ji Mark Noble, jeho centr prodloužil Collins na Vaz Tého a ten zpětnou přihrávkou našel Kevina Nolana. Někdejší tahoun Newcastlu neváhal a míč ze stříbrného podnosu uklidil do branky - 1:0.

Hned v úvodu druhého dějství dost možná připravil rozhodčí West Ham o výhodu pokutového kopu, když neodpískal faul na Carltona Cola. V konečném dějství to však Kladiváře mrzet nemuselo. Mohli si dokonce dovolit nevyužít několik šancí. Po akci Vaz Tého jednu zmařil Nolan, následně mohl zvýšit vedení i sám Vaz Té. Neúspěšně.

Čtvrt hodiny před koncem se mohlo vlnit na obou stranách. Nejprve Jaaskilainen vychytal Benta, za dvě minuty pak po centr pálil z první Carlton Cole, jenž těsně minul branku. Další vzrušení přinesl až nastavený čas, ale opět to byli domácí Hammers, kdo bušil na vrata. Noble vybojoval míč na nepřesné rozehrávce hostí, našel dlouhým pasem Maigu, jehož blafák sice na Givena platil, ovšem následnou střelu mířící do branky odklidil vracející se Baker. Na vítězství West Hamu to ovšem žádný vliv nemělo.

Autor: Marek Ustohal