01.09.2012 16:00 CET
2 : 0
(0:0)

Everton nestačil na West Brom!

Dva góly ze druhého poločasu převážily misky vah na stranu domácích. Everton dnes trápila souhra, nepovedlo se mu ani vstřelit branku. Domácí jsou momentálně na třetím místě, Everton dvě místa za nimi.

Everton naskočil do utkání ve velkém stylu, snažil se o zakončení a vytvoření trvalejšího územního tlaku. Ten vyústil již v začátcích utkání v nebezpečnou střelu Stevena Pienaara, která ale byla zblokována a tak Toffees zahrávali první rohový kop. Z něj nakonec žádné reálné nebezpečí pro bránu Bena Fostera nepřišlo. Leighton Baines našel před bránou urostlého Nikicu Jelaviče, ale jeho hlavička neměla v žádném případě gólové parametry.

Stejný hráč našel po čtvrthodině odehraného času Stevena Naismithe, ale jeho střela mířila mimo Fosterovu bránu. Hned poté musel Everton střídat, zranil se Darron Gibson a byl nahrazen veteránem Tony Hibbertem. O slovo se přihlásili také domácí, jmenovitě střílel Steven Reid. Jeho pokus ale brankář Howard zneškodnil. Jen o chvíli později moc nechybělo a domácí se mohli radovat - Liam Ridgewell našel ve vápně volného Shanea Longa a ten mířil do břevna!

Aktivní hosté zahrozili před poločasem znovu, když Steven Naismith našel centrem Jelaviče a kanonýr mířil svou hlavičku jen těsně nad. Na druhé straně ještě zahrozil James Morrison, ale ani z jeho šance gól nepadl. Na ten si museli diváci počkat až do druhé půle.

První šanci druhého poločasu obstarali domácí. Youssuf Mulumbu střílel pravačkou, brankář Howard ale mohl protentokrát zůstat klidný. Asi největší šanci Evertonu na skórování spálil Fellaini. Belgický reprezentant mohl po nahrávce Phila Nevilla zakončovat, bránu ale minul!

Že se dnešní zápas Fellainimu vůbec nepovedl bylo jasné, když neproměnil další šanci jen o pár minut později. K balonu se dostal díky nahrávce od střídajícího Mirallase, jeho rána šla ale opět nad bránu.

To se ukázalo jako klíčový moment zápasu. Na tuto akci totiž jen o pár minut později odpověděli domácí brankou. Odemwingieho centr našel před bránou nabíhajícího Shanea Longa, který byl rychlejší než Sylvain Distin a pohodlně zakončil - 1:0.

Utrpení hostujících fanoušků se vystupňovalo sedm minut před koncem, když domácí zahrávali rohový kop. K němu se postavil Chris Brunt a přesně našel hlavu nabíhajícího Garetha McAuleyho. Druhý gól již utkání ukončil a odsoudil hosty ke zpáteční cestě bez bodů.

Autor: Ondřej Pražák / soccernet.com