01.01.2013 16:00 CET
2 : 2
(1:1)

Zbídačená Villa přišla o výhru ve Swansea v nastavení

Mizérie Aston Villy stále pokračuje. Po třech ostudách v ligových utkáních konečně sahala po bodech, ba dokonce po všech třech z půdy silné Swansea. Ve Walesu dlouho vedla 2:1, ale gól Grahama v nastaveném čase nakonec svěřence Paula Lamberta uvrhl zpět do špatného rozpoložení.

Swansea vstoupila do zápasu bleskově. V první desetiminutovce měl dvě gólové šance Wayne Routledge a jednu dokázal proměnit v branku. Ve čtvrté minutě hbitého záložníka ještě Guzan vychytal, o pět minut později už ovšem slavil hráč v bílém. Parádní kolmice od Pabla do ještě parádnějšího náběhu Routledge znamenala samostatný únik, posléze dlouhý blafák a úklid míče do odkryté svatyně - 1:0.

Hned za minutu se Velšané dostali do další šance a Michu trefil tyč. Španělský objev sezony rozezvonil brankovou konstrukci ještě jednou v sedmadvacáté minutě. Poté se mít odrazil k Pablovi, před nímž zívala prázdná brána, jenže ji netrefil. A v závěru poločasu toho mohl litovat. Gól do šatny za Villans vsítil Andreas Weimann, který využil krásné přihrávky od Delpha a křížnou střelou vyrovnal na 1:1.

Weimann sehrál hlavní roli i v dalších momentech. Ve druhé půli se již hra vyrovnala a do hry se dostávali i hosté z Birminghamu. Snad první větší šanci tohoto dějství obstaral právě rakouský útočník, když po brejku střílel po 70 minutách těsně vedle. A zařídil i druhý gól Villans. Ve vápně byl zfaulován Dyerem a následnou penaltu proměnil Christian Benteke - 1:2.

V poslední minutě nastaveného času však přeci jen došlo k zaslouženému vyrovnání. Nathan Dyer odcentroval do vápna, kde Ki sklepl míč Dannymu Grahamovi, jenž nadvakrát překonal všechno, co mu stálo v cestě - 2:2.

Autor: Marek Ustohal