30.01.2013 21:00 CET
2 : 2
(0:1)

Le Fondre zázračně v závěru připravil Chelsea o dva body

Krize Chelsea stále pokračuje. Tragický první poločas zakončil Matův nečekaný gól do šatny a ve druhém dějství už hra vypadala i jako fotbal. Dvougólové vedení nicméně zmizelo jako pára nad hrncem a geniální střídání manažera Readingu zajistila Royals konečné srovnání na 2:2. Těšit může alespoň 196. gól Franka Lamparda v dresu Chelsea.

Úvodní dějství bylo opravdu dokonale nekoukatelné. Ale popravdě řečeno se není čemu divit. Na křídlech se zoufale utápěli obránce (Bertrand) se středním záložníkem (Oscar), kteří zkrátka na tyto posty nepatří - toť otázka spíše pro šéfa Blues za postranní lajnou. V útoku pak tradičně nevýrazný Torres, který ovšem alespoň v závěru poločasu prozřel a zařídil vedení.

Jeho brilantní vysunutí krajana Juana Maty před brankáře sneslo ta nejpřísnější měřítka, jednoznačně nejlepší hráč letošní sezony (a o parník v posledních týdnech), si pak před Federicim počínal bezchybně a křížnou ranou otevřel skóre - 0:1.

Jestliže Chelsea ve druhé půli začala hrát, Reading nikoli. Celých 86 minut si domácí nevypracovali jedinou střelu mezi tři tyče, svou aktivitu však načasovali dokonale, ale o tom až v závěru reportáže. Londýňané se neměli za co stydět, deset minut po změně stran se pro změnu geniálním kouskem blýskl Lampard, který famózním obloučkem za obranu vyslal Oscara do vápna a ten se akrobaticky pokusil zakončit - bránu ovšem netrefil.

Oslavy mohly propuknout až za dalších deset minut. Opět u toho byla dvojice Lampard - Oscar, jejichž kombinace vyplynula v rohový kop a po Matově rozehrání se právě legenda s kapitánskou páskou na ruce hlavičkou po stošestadevadesáté zapsala v dresu Blues mezi střelce - 0:2.

Tehdy to vypadalo nádherně. Když chvíli před koncem střídající Benayoun oslovil do další gólovky Oscara, jenž ztroskotal na Federicim, každý nad tím mávl rukou. Jenže za deset minut skládal hlavu do dlaní. Střídající dvojice Akpan - Le Fondre se rozhodla, že nedovolí Chelsea odvést si tři body a společně připravila pro domácí fanoušky hotovou euforii. 87. minuta, krásná ulička a Le Fondre úřadoval poprvé - 1:2. Hlavní slovo ovšem schoval na konec dlouhého pětiminutového nastavení, kdy na Akpanovu hlavičku reagoval uklizením míče ze vzduchu za Turbullova záda - 2:2.

Autor: Marek Ustohal