02.01.2013 21:00 CET
1 : 2
(1:1)

Newcastle prohrál podeváté z 11 klání, padl i s Evertonem

Krize, která pro Magpies nemá obdoby, k neštěstí fanoušků Newcastlu pokračuje. Loni pátý tým tabulky, jenž úspěšně pokračuje v jarní části Evropské ligy, prohrál z jedenácti posledních zápasů už podeváté a klesl tak po jedenadvacátém kole na patnáctou pozici. O dnešní výhru Evertonu se postarali Baines s Anichebem.

Newcastle přitom zahájil duel přímo fantasticky. Už ve třetí minutě překvapivě doskákal Krulův výkop od brány až za obranu a překvapený Howard nedokázal se zakončením Papisse Cissého nic udělat - 1:0. Chvíli nato mohl vyrovnat Baines, Krul však tentokrát ještě skvělým zákrokem vyrazil jeho pokus na roh.

Půl hodiny po úvodním hvizdu měla blízko k brance obě mužstva; Cissé nejdříve trefil tyčku brány Evertonu, dvě minuty poté šel sám na brankáře Pienaar, ale Krula neprostřelil. Do konce poločasu přesto Toffees vyrovnali. Postaral se o to fenomenální ranou z dobrých 30 metrů Leighton Baines. Jeho přímý kop nedokázal Krul zastavit, byť nešla úplně k tyči - 1:1.

Druhý poločas se lépe vyrýsoval pro hosty. První velikou šanci sice neproměnil domácí Ameobi, ale v šedesáté minutě byl na druhé straně úspěšný Anichebe - už po dvou minutách na hrací ploše. Jelavić vystihl skvělý náběh svého střídajícího spoluhráče a Anichebemu stačila lehká teč, aby na přední tyči zakončil přesně mezi nohy Krula - 1:2.

Newcastle měl šancí na vyrovnání hned několik. Obertan ve velké šanci nepřekonal vynikajícího Howarda a ani Cissé nadvakrát neuspěl. Nejprve jej vyblokoval Heitinga, posléze Afričan ztroskotal na Howardovi. Everton zahrozil jen ze standardky, další skvělý kop Bainese tentokrát skončil na spojnici. V závěru utkání ještě Magpies toužili po vyrovnání, ale ani Santon, ani Marveaux síť nerozvlnili, a tak si tři body odnesli hostující Toffees.

Autor: Marek Ustohal