06.10.2012 16:00 CET
4 : 1
(3:1)

Chelsea pokračuje v ofenzivní parádě, Norwich rozstřílela 4:1

Chelsea dál vládne Anglii. Parádní prostřední pasáž prvního poločasu rozhodla o pohodové výhře Londýňanů 4:1 nad Norwichem a díky zaváhání Evertonu vede ligu už čtyři body před Manchesterem City. Do vedení sice šli hosté, ale Chelsea zareagovala dokonale a už po půlhodině hry nebylo pochyb o vítězi. Druhý poločas pak Blues naprosto ovládli a výsledek je pro Canaries ještě přívětivý.

Už ve čtvrté minutě vyslal Frank Lampard nádherným způsobem z hloubi vlastní poloviny Torrese do samostatného úniku, ale španělský útočník nezvolil správné řešení a při kličce ztroskotal na vracejícím se Bassongovi. A trest přišel záhy. Po deseti minutách hry předvedli hosté pěknou akci - Hoolahan nacentroval do šestnáctky, Barnett hlavou sklepnul na hranici vápna a následná volej se Holt nedala chytat - 0:1.

Odpověď Chelsea na sebe ale nenechala dlouho čekat. Už za tři minuty sklepl Mata patičkou Ivanovićovi, srbský bek odcentroval do pokutového území a Fernando Torres hlavou vyrovnal - 1:1. A za dalších osm minut už Blues vedli. Gólu předcházely Torresovy nůžky, které zblokoval jeden z obránců k Lampardovi a zkušený záložník prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.

To nejkrásnější si však přichystala Chelsea po půlhodině hry. Juan Mata se chopil míče před vlastním vápnem, přeběhl s ním až před šestnáctku hostů, načež dokonale načasovanou přihrávkou poslal do gólovky Hazarda. Belgický mladík se nemýlil a na střelou na zadní tyč zvýšil už na 3:1. Korigovat se pokoušel tři minuty před koncem střelec první branky Norwiche Grant Holt, ale jeho hlavička těsně minula branku.

Vstup do utkání vyšel o trošku lépe Canaries, kteří se pídili po snížení, nicméně další Holtova hlavička šla opět těsně vedle. Chelsea zahrozila až po deseti minutách, když Oscar tvrdě vypálil a Ruddy měl co dělat, aby míč zastavil. O dvě minutky později si Hazard s Matou vyměnili pozice z třetího gólu, ale španělský génius ztroskotal na včas vyběhnuvším Ruddym.

Chelsea měla až drtivou převahu, ale její akce byly často překombinované nebo troskotali na nedokonalostech v předfinální či finální fázi. Nutno dodat, že si dobře vedla i defenziva hostů. To však nic nemění na tom, že záloha Mata - Oscar - Hazard byla nebezpečná až běda. Čtvrt hodiny před koncem Mata nádherně vysunul do úniku Torrese a jen skvostný zákrok Ruddyho nedovolil zvýšení vedení Blues.

To však přeci jen přišlo. Už minutu poté nacentroval Oscar do vápna na Matu, ten patičkou ze vzduchu vrátil na Ivanoviće a srbský bek nechytatelnou volejí upravil skóre už na 4:1. Ofenzivní koncert Chelsea skončil až závěrečným hvizdem, obrana Norwiche se nezastavila snad ani na minutku a konec zápasu tak pro Kanárky byl osvobozením.

Autor: Marek Ustohal