23.12.2012 17:00 CET
8 : 0
(3:0)

Chelsea rozprášila Aston Villu 8:0

Vzpomínka na březen 2010. Tehdy Chelsea zásluhou čtyř gólů fenomenálního Lamparda zničila Aston Villu 7:1. Dnes soupeře z Birminghamu zesměšnila ještě více. Svěřenci Paula Lamberta domácím absolutně nestačili a brankář Guzan jen vybíral míče ze sítě. Sedm různých střelců se postaralo o letošní rekordní výsledek 8:0. A to ještě mladíček Piazón neproměnil pokutový kop.

Gólová hitparáda započala už ve třetí minutě. Cesar Azpilicueta přesným centrem našel ve vápně hlavu Fernanda Torrese a španělský forvard parádním způsobem otevřel skóre - 1:0. Pro Torrese už sedmý gól v posledních šesti utkáních ve všech soutěžích. Pak si střelci v modrém dali na chvíli padla a opět to začalo zhruba po půlhodině hry.

Hazard byl před vápnem faulován a David Luiz z přímého kopu překrásně zvýšil už na 2:0. Pět minut na to se skóre znovu změnilo. Rohový kop akrobaticky zpracoval Gary Cahill, vypálil a jeho střelu Guzan vyrazil přímo k Ivanovićovi. Srbský bek neváhal a obratem mu míč vrátil za jeho záda - 3:0.

Druhá polovina utkání byla na branky ještě zajímavější. Deset minut po přestávce se podruhé v utkání prosadil nadvakrát Torres, ale pro ofsajd jeho gól uznán nebyl. Za pár minut po chybě v rozehrávce mohl zvýšit Moses, ale Guzan perfektně jeho střelu vyrazil. Na 4:0 tak zvýšil až Frank Lampard, po Matově vysoké přihrávce zpracoval míč na prsa a halfvolejem z více než 25 metrů uklidil balón dokonale k tyči. Osladil si tak svůj pětistý zápas v Premier League.

Benítezovi vyšla i všechna střídání. Veskrze brazilské rošády směrem na hřiště (přišli postupně Ramires, Oscar a Lucas Piazón) se gólově nebo asistencí prosadily. V tu chvíli měl za sebou jediný těžký zákrok i Petr Čech, když fantasticky vyrazil na břevno nebezpečnou střelu Matthewa Lowtona.

A pak už začala úřadovat brazilská esa. Čtvrt hodiny před koncem přihrál Piazón Ramiresovi a ten střelou zpoza vápna zaokrouhlil stav na 5:0. Hned za čtyři minuty opět mladičký Piazón posunul míč, tentokrát Oscarovi, který se svalil ve vápně. Nařízenou penaltu pak sám postižený proměnil a zvýšil už na 6:0.

Shodně za další čtyři minutky předvedl parádní individuální akci Eden Hazard, když si narazil s Oscarem a poté si ve vápně pohrál s několika soupeři. Poslední kličku následovala nechytatelná křižná dělovka a bylo to 7:0. Osmý gól mohl přidat z penalty Piazón, který byl sám faulován, jenže dobře kopnutý pokus parádně vyrazil Guzan. Krátce nato už se ale brankář Villans nevyznamenal. Oscar posunul míč Ramiresovi, jenž z první vypálil a nachytal Guzana v nedbalkách, když neobratně jednou rukou nevyškrábl míč z brány - 8:0.

Autor: Marek Ustohal