11.02.2012 18:30 CET
5 : 0
(4:0)

Tottenham Hotspur - Newcastle United 5:0

Nevídaným debaklem skončilo utkání mezi Tottenhamem a Newcastlem, domácí v něm zvítězili vysoko 5:0. Úžasné představení předvedli oba útočníci Spurs, Adebayor se totiž podílel na všech pěti brankách (1+4), Sahův podpis najdeme u tří branek (2+1). Tottenham tak zvýšil svůj náskok na třetím místě, odkud zároveň nepřestává pronásledovat vedoucí manchesterské duo. Newcastle nevyužil zaváhání soupeřů a je i nadále šestý.

Rozhodnuto bylo prakticky už po šesti minutách, kdy Kohouti vedli už o dvě branky. Už po 200 vteřinách to bylo 1:0, když se z pravé strany šikovně do šestnáctky dostal Adebayor, po narážečce s Balem našel před brankou úplně volného Assou-Ekotta, na kterého již zbyla velice jednoduchá úloha - dopravit míč do odkryté branky. A o dvě minuty později už Tottenham vedl o dva góly, Adebayor ideálně načasoval centr na Sahu, ten se s ničím nepáral, z prvního dotyku vystřelil a nedal Krulovi šanci.

Domácí byli naprosto dominantní, další slušné příležitosti měli na kopačkách Kranjčar a Modrič, oba chorvatští záložníci se však s přesností nepotkali. Přesto se na White Hart Line potřetí slavilo už ve dvacáté minutě. Akci tentokrát rozjel Modrič, jeho pas do pokutového území sklepl Adebayor k Sahovi, jenž prudkou střelou k bližší tyči rozvlnil síť za Krulem potřetí.

Newcastle poprvé zahrozil až krátce před přestávkou, gólman Friedel však po střele Demby Ba nemusel zasahovat. A tak mohl Adebayor přidat i čtvrtou asistenci, tožský útočník přitom ve třicáté čtvrté minutě mohl skórovat už sám, po skvělé vybídce Sahy ale Krula nepřekonal, na zemi ovšem ještě stihl přihrát vedle sebe stojícímu Kranjčarovi, jenž nezaváhal.

Domácí si mohli dovolit po přestávce mírně zvolnit, o jejich výhře bylo rozhodnuto. Jenže ještě padl jeden gól. Po klidné kombinaci ve středu hřiště zrychlil akci Kranjčar přihrávkou na Assou-Ekotta, na jeho centr si naskočil Saha a míč pak z voleje uklidil do sítě Adebayor. Ten tak korunoval svůj fantastický výkon pátým kanadským bodem. Do konce zápasu už se nic podstatného nestalo, Tottenham tak rozdrtil Newcastle 5:0 a ukázal, že se s ním v boji o titul musí počítat.

Autor: Michal Hruška