22.08.2011 21:00 CET
3 : 0
(0:0)

Manchester United - Tottenham Hotspur 3:0

United nastoupili do šlágru druhého kola anglické Premier League bez dua zraněných stoperů Vidiće a Ferdinanda, přesto si však s Tottenhamem poradili bez větších potíží a po brankách Welbecka, Andersona a Rooneyho zvítězili 3:0. Dostali se tak na bodovou úroveň dvou stoprocentních klubů - Wolverhamptonu a městských rivalů City.

Hned ve druhé minutě zahrozil hlavičkou po spolupráci s Nanim Rooney. Diváky na zaplněném Old Trafford poprvé zvedl po osmi minutách výrazněji ze sedaček mladík Cleverley, jenž střelou z 20 metrů donutil Friedela k výbornému zákroku. Pot na čele však domácím fanouškům musel vyrazit za další čtyři minutky, kdy si posila z Atletica Madrid David De Gea dovolil riskantní stahovačku na dorážejícího Van der Vaarta, naštěstí pro United byl faulován.

Po několika nebezpečných centrech z kopaček domácích a hlavičce Younga z 28. minuty mířící těsně mimo přišla delší pasáž hry, kdy měli sice Rudí ďáblové více ze hry, avšak nedokázali si vytvořit přes důsledně bránící defenzivu Spurs vytvořit vážnější příležitost.

Také hosté v první půli zahrozili, v 43. minutě vyzkoušel střelou z vápna pozornost De Gey Van der Vaart. Další vážnější akce se ani jeden z týmů nedopustil, a tak se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu 0:0.

Dvě minuty po začátku druhé pětačtyřicetiminutovky měl slibnou možnost k otevření skóre Ashley Young, z otočky ovšem zamířil doprostřed brány, kde byl připraven Brad Friedel. Za dalších šest minut si připsal Američan dokonce dvojitý zákrok, nejprve vyrážel po ráně Andersona, dobře zareagoval i na dorážku Rooneyho.

Nová akvizice z Aston Villy byla nejspíš nejaktivnějším článkem sestavy United, v 58. minutě mohl Young skórovat střelou z voleje, ale mířil až někam do desáté řady zklamaného kotle domácích příznivců. Za tři minuty ovšem Divadlo snů explodovalo. Cleverley nastřelil odražený míč do ohně na hranici penalty a Danny Welbeck hlavičkou prodloužil jeho pas na zadní tyč mimo dosah hostujícího brankáře - 1:0.

V 64.minutě už to mohlo být o dvě branky. Chytře zahraný přímý kop z kopačky Rooneyho vyškrábl Friedel těsně mimo. Svěřenci Sira Alexe Fergusona poté rozjeli tradiční domácí smršť a Spurs jen díky skvělým zákrokům 40letého veterána v bráně udrželi své naděje nad vodou.

Ne tak čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby. Rooney přenechal míč Andersonovi, ten obratem posunul balón Welbeckovi, jenž geniální patičkou vysunul do stoprocentní šance brazilskému záložníkovi, kterému stačilo zamířit do odkryté části branky - 2:0.

Necelé dvě minutky poté mohlo být v táboru hostí ještě hůře, proti Nanimu ovšem včas vyběhl výborný Friedel. Snížení na noze měl Jermain Defoe, po zaváhání De Gey trefil ale pouze tyč. Také na druhé straně se mohlo měnit skóre. Nani poslal do vápna fantastický pas, jenže Rooney na malém vápně skákavou příhrávku namířil nad. Zkázu Kohoutů však anglický forvard přeci jen dovršil - gólovou hlavičkou po centru střídajícího Giggse - 3:0.

Tottenham se zmohl jen na střelu Huddlestona v nastavení, po jehož střele ještě ve frustraci kopl do rukavic De Geu Defoe. Nani ještě ve čtvré ze tří nastavených vyprášil Friedelovy rukavice střelou z hranice pokutového území, poté už však zazněl závěrečný hvizd hlavního sudího. Red Devils tak vyprovodili bezmocný Tottenham po výsledku 3:0.

Autor: Marek Ustohal