11.02.2012 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

Everton si snadno poradil se slabou Chelsea

A dost, chtělo by se zajisté říci fanouškům Chelsea. Ti totiž dnes odpoledne museli protrpět další noční můru - zápas v Goodison Parku. Je sice známé, že se Blues v modré části Liverpoolu nedaří, ovšem s tak tragickým výkonem by pravděpodobně prohráli i na většině dalších stadionů. Everton se může radovat ze zasloužených třech bodů. Vyhrál 2:0.

Do dějin zápasu se nesmazatelně zapsal už v páté minutě José Bosingwa. Portugalský bek totiž nejprve hodil aut přímo Pienaarovi, načež se příliš neobtěžoval s vracením, a tak v následujících vteřinách jen sledoval, jak se Pienaar probíjí až před Čecha, kterého hravě překonal. Everton tedy už po pěti minutách vedl 1:0, gól dal navrátilec Pienaar, jenž Toffees na podzim tolik chyběl.

Nechybělo mnoho a hosté mohli soupeři na zlatém podnose připravit i druhý gól. V 18. minutě totiž našel Petr Čech svou hrůzostrašnou rozehrávkou Landona Donovana, ale ten ho vzápětí svou střelou nepřekonal.

Chelsea se sice snažila o vyrovnání, jenže její hra postrádala jakýkoliv řád a útočení to bylo ve většině případů bezvýsledné. Essiena a Bosingwu po rohovém kopu domácí borci zblokovali, ani Sturridgova rána přes tělo obránce neprošla. Po půlhodině hry měl slibnou šanci Lampard, kterému naservíroval míč z pravé strany Mata, ovšem levačka dnešního kapitána Blues zklamala. Lampard branku z voleje vůbec netrefil.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém dějství. Chelsea se snažila obléhat evertonskou svatyni, ovšem šance nepřicházela prakticky žádná. Absolutně vygumovaný Torres a podobně hrající Sturridge na domácí obranu neplatili.

A když nepřicházel gól z kopaček hostů, ujali se tohoto úkolu domácí. Dvacet minut před koncem vyslal Donovan Stracqualursiho a urostlý Argentinec překonal Čecha. V tu chvíli už mohlo být většině přítomných jasné, že Chelsea odjede z Goodison Parku s prázdnou, poněvadž Blues nebyli schopní vstřelit byť jen jediný gól. Tato hypotéza se po čtyřech nastavených minutách druhého poločasu ukázala jako správná, Everton zvítězil 2:0.

Autor: Ondřej Holzman