16.01.2011 17:10 CET
0 : 0
(0:0)

Tottenham Hotspur - Manchester United 0:0

Fotbalisté Manchesteru United se vrátili díky lepšímu skóre zpět na čelo tabulky před svého městského konkurenta Manchester City. Na půdě Tottenhamu totiž uhráli remízu 0:0. Domácí hrozili hlavně zkraje zápasu, zatímco nejnebezpečnějším mužem hostů byl Wayne Rooney. Spurs soupeřovu bránu tolik neohrozili ani když šel předčasně pod sprchy hostující Rafael.

Domácí byli v úvodních minutách aktivnějším týmem a právě tahle pasáž byla asi tou nejzajímavější částí celého zápasu. Především první čtvrthodinu se MU v podstatě jenom bránil velice nebezpečným nájezdům.

I když nejrpve měl ve 2. minutě gól na kopačce Rooney, kterému parádně asistoval Berbatov, a když si poradil i s obráncem Gallasem, mohl vystřelit, jenže jeho pokus letěl nakonec jen vedle. O osm minut později výrazně zahrozil také Tottenham. Hutton zprava z běhu přihrál do vápna, kde se Crouch zbavil Ferdinanda a pálil z první, ovšem míč narazil jen do bariér vedle brány.

Poté domácí zahráli nakrátko rohový kop a Modrič hledal spoluhráče v šestnáctce, tam s velkou dávkou štěstí United odvrátili. Ve 23. minutě měl dobře nabito zase Rooney, který se s ničím nepáral a jakmile se k němu dostal míč, zamířil mezi tři tyče, kde se měl brankář Gomes opravdu co ohánět.

Těsně před poločasem utekl starým známým způsobem po levé straně rychlonohík Bale, jemuž Rafael zkrátka nestačil, následným centrem našel hlavu van der Vaarta, nizozemský záložník bohužel pro londýnské Kohouty trefil jen boční síť.

Druhý poločas už tolik na gólové šance bohatý nebyl. Hned v úvodu vyzkoušel své štěstí z dálky Giggs a ačkoli jeho rána neměla vůbec špatné parametry, skončila jen mimo. V 52. minutě se ocitl možná v největší příležitosti na skórování Rooney. Přešel přes obránce Huttona a řítil se směrem na bránu, avšak Gomes potom jeho střelu dokázal vyrazit alespoň do zámezí.

Od 74. minuty dohrávali Red Devils v oslabení. Už v prvním dějství předvedl Rafael brutální zákrok, za který ve 37. minutě viděl jen žlutou kartu. Ale pravému bekovi hostujícího mužstva domluva od rozhodčího byla asi ukradená a když schválně zavadil o Assou-Ekotta, vyloučení už ho tentokráte neminulo.

Tottenham mohl přesilovku využít v 81. minutě, Lennon vybojoval rohový kop, který se dostal zpátky od Hernandeze k van der Vaartovi. Jen pár decimetrů mu chybělo k tomu, aby pouze nepřestřelil. Ve zbývajících minutách neměl ani jeden celek sílu urvat tři body a konečná remíza zápasu samozřejmě sluší.

Autor: Patrik Sandev / eurofotbal.cz