01.02.2011 21:00 CET
3 : 1
(2:0)

Manchester se blíží třicítce, nezaváhal ani s Villou

Rooneyho vzkříšení inspirovalo Manchester United k dalšímu natažení své série neporazitelnosti, ta už po dnešku čítá 29 zápasů. Villu, která nedokázala zopakovat loňský úspěch na Old Trafford, dnes nespasil ani opětovně skórující Bent. Toho přestřílel i jen sám Rooney, když otevřel i uzavřel první poločas.

Pihovatý forvard se dosud v lize trefil pouze dvakrát, i tak dnes dostal Fergusonovu důvěru a tu začal splácet již po 54 sekundách. Tehdy si počíhal na Van der Sarův odkop, dostal se za posledního obránce Dunnea a nekompromisně propálil Friedela. Tento brzký zářez pochopitelně vyhoupl United na koně, Villans se dlouho nemohli dostat do zápasu, příliš často kazili. Naopak domácí otcovsky kontrolovali hru a alespoň minimálně se i dostávali do šancí. Z nich vynikl Naniho projektil z přímého kopu a Evrův pokus, na němž si rovněž smlsl veterán Friedel. Kus ze svého mistrovského umění pak odhalil i Giggs, když se probil skrz protihráče a pravačkou opět prozkoušel 39letého Američana v brance Villy.

Dílo bylo prakticky dokonáno v nastavení první půle, když si pro Naniho centr na zadní tyč sběhl Rooney a hladce zdvojnásobil vedení svého týmu. Také po přestávce pak MU působilo klidným dojmem, ale jakmile nehlídaný Bent po příhře Downinga snížil, museli si všichni fanoušci v ochozech vzpomenout na dřívější "ztracená vítězství". Naštěstí pro většinu osazenstva zaplněného Old Trafford se však brzy znovu probral Rooney a přichystal palebnou pozici Vidičovi, v níž srbský zadák nezaváhal. Youngův pokus vrátit Villu zpět do utkání potom skončil na břevně, blíže další brance navíc byli spíš United. Za ně ovšem Berbatov mířil do nebe, zatímco Nani s Rooneym si vylámali zuby na spolehlivém Friedelovi.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk