14.11.2010 17:10 CET
0 : 3
(0:1)

Sunderland šokoval Stamford Bridge, Chelsea nasázel tři góly

Sunderland na tenhle moment čekal dvanáct zápasů, ale dnes si ho náležitě vychutnal. Chelsea na Stamford Bridge zcela nečekaně zaskočil třemi góly a stal se prvním mužstvem, který zde letos skóroval. Zároveň si zaslouženě odváží tři body.

Problémy měli Blues ještě před výkopem, protože se zranil John Terry a Carlo Ancelotti musel improvizovat. Do stoperské dvojice vedle Ivanoviče poslal jinak pravého beka Ferreiru a jeho nezkušenost byla znát, až příliš. Navíc se nedařilo ani Ivanovičovi.

Úvod sice ještě zachytil Chelsea v útočném snažení. Blízko gólu byl dalekonosně hlavičkující Ramires, ale Gordon se překvapit nenechal. Po půlhodině hry kopal slibný trestný kop Drogba a jen díky teči Onuohy si mohl Gordon v brance oddechnout. Další standardku už domácí kapitán mezi tři tyče poslal, ale tentokrát to bylo z větší dálky a Gordon snadno míč lapil. A pak už začali úřadovat hosté. Jen díky Čechovi se až do závěru prvního dějství drželo skóre 0:0.

Jako první sunderlandské růžky vystrčil Welbeck, ale jeho hlavičku Čech skvěle vychytal. Welbeck měl na svědomí a další ránu Black Cats, po Gyanově přihrávce ale Čecha ani levačkou nepřekonal. Minutu před koncem základní hrací doby se do šance dostal Gyan, toho Čech výtečně zlikvidoval a následně si podobně dobře poradil s dorážkou Richardsona. Obrana Chelsea byla v troskách a vše korunovala vzápětí, kdy absolutně rezignovala na bránění Neduma Onuohy. Ten se před šestnáctkou zmocnil míče, ale nikdo proti němu nešel, tak se rozhodl udělat mezi stopery Blues slalom a precizně zakončil podél Čecha.

Carlo Ancelotti měl v kabině rozhodně o čem mluvit, ale domácí hvězdy si to pravděpodobně příliš k srdci nevzaly. Už v 52. minutě totiž Stamford Bridge šokoval dalším gólem Gyan. Skvělý pas vyslal Henderson a Gyan si už sám proti Čechovi zkušeně poradil. Ancelotti na nepříznivý stav reagoval postupně všemi třemi střídáními, jenže to nebylo vůbec platné. Naopak. V 77. minutě si připravil pozici Onuoha a málem zaskočil českou jedničku v brance Chelsea. Čech ale rychle zareagoval a vyrazil na roh.

Už dvoubrankové manko bylo pro Chelsea dostatečným trestem a ostudou, jenže Sunderlandu to nestačilo a za dlouhé roky bez bodového zisku to dnes soupeři vrátil i s úroky. V 87. minutě si vybral slabší chvilku Ashley Cole, jenž pod tlakem poslal míč z lajny před bránu přímo na Welbecka a Čech připravený na odkop byl zcela bezmocný. Co bude říkat Ancelotti po dnešní porážce, na to jsou fanoušci určitě hodně zvědavý. Dochází snad Chelsea dech? V posledních třech zápasech hned dvakrát propadla.

Autor: Ondřej Holzman